12. Uluslararası D-marin Klasik Müzik Festivali'nin tarihi açıklandı

 

BODRUM 20-27 AĞUSTOS’TA KLASİK MÜZİK İZLEYİCİLERİNİ AĞIRLIYOR

Doğuş Grubu kurucu ortaklığıyla bu yıl 12.si düzenlenen Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, 20-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşiyor. Sanatsal programlama ve planlaması Pozitif Live tarafından üstlenilen festival, klasik müziğin dünyaca ünlü, öncü orkestralarını ve müzisyenlerini bir kez daha Bodrum’a taşıyor. D-Marin Turgutreis’te başlayıp Bodrum’a yayılan D-Marin Klasik Müzik Festivali bu yıl 8 güne uzarken bir araya getirdiği birbirinden güçlü isimleriyle, müzik ve sanatı festival takipçileriyle buluşturuyor.

Türkiye’nin en çekici yaz tatili rotalarından birinde kültür, sanat ve müzikle dolu alternatif bir Bodrum deneyimi sunan 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin programı önümüzdeki aylarda açıklanacak.

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali Hakkında

Klasik müziğin ülkemizdeki gelişimini destekleyerek daha çok dinleyiciye ulaşmasını hedefleyen Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, bir marinada düzenlenen ilk ve tek klasik müzik festivali. Festival kapsamında bugüne kadar 89 konser gerçekleştirildi; festival bugüne kadar 3800’ü aşkın sanatçıya ev sahipliği yaptı ve 180.000’i aşkın müzikseveri ağırladı.

Avrupa Festivaller Birliği'ne (European Festivals Association) 2009 yılında kabul edilen D-Marin Klasik Müzik Festivali, 2012 yılında Andante Dergisi tarafından organize edilen Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Klasik Müzik Etkinliği Ödülü"’nü kazandı ve Skalite Ödülleri'nde Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’ne "Bölge Özel Ödülü"’nü kazandırdı.

Festivalin bilet satış gelirlerinin tamamı her yıl olduğu gibi Tohum Otizm Vakfı ve Bodrum Sağlık Vakfı’na otizmli çocuklar ile ailelerine yönelik çeşitli projelerde kullanılmak üzere bağışlanacak.

1

1