3 Kumbara'nın Eğitime Sağladığı Sürdürülebilir Katkı Altın Pusula Getirdi

 

“3 KUMBARA” KURUMSAL SORUMLULUK KATEGORİSİNDE EĞİTİM DALINDA ALTIN PUSULA’YA LAYIK GÖRÜLDÜ

Doğuş Grubu iş birliğiyle, Milli Eğitim Bakanlığı desteği ve Para Durumu’nun katkılarıyla yürütülen 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) düzenlediği 14. Altın Pusula Ödülleri’nde Kurumsal Sorumluluk kategorisinde Eğitim dalında ödüle layık görüldü. 25 Mayıs Pazartesi akşamı Raffles İstanbul Otel’de düzenlenen ödül töreninde konuşan Doğuş Grubu Sosyal Projeler Danışmanı ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) Kurucu Başkanı Özlem Denizmen “3 yılda 31 ilde yaklaşık 246 bin öğrencimizi tasarruf, birikim gibi kavramlarla buluşturduk, onları küçük yaşta ekonomiye katkıda bulunmaları için eğlenceli derslerle eğittik. Bu çabalarımızın sonucu olarak böyle değerli bir ödül almak gurur verici. Projemiz ile 2017 sonuna kadar 500 bin öğrencimizi finansal okuryazar yapmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Doğuş Grubu ve Para Durumu’nun desteği, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle 3 yıldır yürütülen 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 25 Mayıs Pazartesi akşamı Raffles İstanbul Otel’de düzenlenen 14. Altın Pusula Ödülleri’nde Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde Eğitim dalında ödüle layık görüldü. İlköğretim 4. sınıf öğrencilerinin yararlandığı ve bugüne kadar 31 ilde yaklaşık 246 bin öğrenciye ulaşan 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı kapsamındaki eğitimlerde öğrenciler birikim, tasarruf gibi kavramlarla tanışırken, hayal kurma ve o hayale ulaşmak için basit ev ekonomisi kurallarını uygulamayı da deneyimledi.

Bugüne kadar Kahramanmaraş’tan İzmir’e Diyarbakır’dan Kayseri’ye kadar 31 ildeki öğrencilere ulaşan 3 Kumbara, “biriktir, paylaş ve doğru şekilde harca” diyerek, çocukları “birikim”, “paylaşma”, “harcama” kumbaraları ile tanıştırdı ve onlara bu kumbaraları doğru kullanmayı öğretti.

Doğuş Grubu çalışanlarının da 2015 yılının Nisan ayında başlatılan “Doğuş’tan 3 Kumbara Gönüllüleri” aracılığıyla ders vererek katkıda bulunduğu 3 Kumbara, Grup şirketleri içindeki çalışan bağlılığını artırmak gibi önemli bir misyonu da üstleniyor.

Özlem Denizmen: “2017 yılı sonu hedefimiz 500 bin öğrenci”

Altın Pusula Ödül Töreni’nde söz alan Doğuş Grubu Sosyal Projeler Danışmanı ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) Kurucu Başkanı Özlem Denizmen; “2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nda başlattığımız 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı ile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklara ulaştık, ulaşmaya da devam ediyoruz. 3 yılda 31 ilde yaklaşık 246 bin öğrencimizi tasarruf, birikim gibi kavramlarla buluşturduk, onları küçük yaşta ekonomiye katkıda bulunmaları için eğlenceli derslerle eğittik. Bu çabalarımızın sonucu olarak böyle değerli bir ödül almak gurur verici. Program kapsamında 2017 sonuna kadar 500 bin öğrencimizi finansal okuryazar yapmayı hedefliyoruz. 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı, Türkiye’de 2017 sonuna kadar gidilmedik il bırakmayacak’ şeklinde konuştu.

1

1