AYHAN ŞAHENK VAKFI GEZİCİ SAĞLIK HİZMETİ NİĞDE’DE

Ayhan Şahenk Vakfı, kuruluş amaçları arasında yer alan halk sağlığına destek çalışmaları kapsamında Gezici Sağlık Çalışmaları Projesi’ne Niğde’de devam ediyor. Vakıf tarafından yaptırılıp son teknolojiyle donatılan sağlık araçları, uzman sağlık personeliyle 29 Mart - 2 Nisan 2018 tarihleri arasında Niğdelilere sağlık hizmeti verecek.

Ayhan Şahenk Vakfı’nın, devletin sağlık alanında yaptığı çalışmalara destek olmak ve ihtiyacı olanlara birinci basamak sağlık hizmeti vermek üzere 21 yıldır ‘Gezici Sağlık Çalışması Projesi’ni yürütüyor. Vakıf, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Mart - 2 Nisan 2018 tarihleri arasında Niğdelilere sağlık hizmeti götürecek.

Vakfın uzman doktorları özel olarak tasarlanan tam donanımlı Göz ve Genel Muayene sağlık araçlarında, 29 Mart’ta Bor ve Çamardı’nda, 30 Mart’ta Çiftlik ve Altunhisar’da, 31 Mart’ta Ulukışla’da, 1 - 2 Nisan tarihlerinde ise Niğde Merkez’de ücretsiz sağlık hizmeti verilecek.

Genel Muayene aracında; kan şekeri, üre, kolesterol, karaciğer enzimleri gibi 16 parametreyi içeren biyokimya tahlilleri, tam kan sayımı, tam idrar tahlili ve EKG çekimi yapılırken, Göz Muayenesi Aracında tam donanımlı poliklinik düzeyinde yapılabilen tüm işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Ayhan Şahenk Vakfı’ndan 21 yılda 515 bin vatandaşa sağlık hizmeti

Ayhan Şahenk Vakfı, 1997 yılında hayata geçirdiği “Gezici Sağlık Projesi” kapsamında sağlık araçlarıyla bugüne kadar 515 binden fazla vatandaşa ücretsiz sağlık hizmeti götürdü.

21. yılını tamamlayan proje, İstanbul Tabip Odası’nın ‘Halk Sağlığı Ödülü’ne, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ‘Vakıf Medeniyeti Sağlık Yılı Ödülü’ ile ‘Uygulanmış En Başarılı Proje Ödülü’ne ve Sağlık Gönüllüleri Türkiye tarafından ‘2017 Yılının En Başarılı Vakfı Ödülü’ne layık görüldü.1

1