AYHAN ŞAHENK VAKFI’NA ANLAMLI ÖDÜL

Ayhan Şahenk Vakfı, 21 yıldır sürdürdüğü ve bugüne kadar 510 bin kişiye götürdüğü “Gezici Sağlık” çalışmalarıyla Sağlık Gönüllüleri Türkiye tarafından “Yılın En Başarılı Vakfı Ödülü” ne layık görüldü.

Sağlık alanında gerçekleştirilen en başarılı sosyal sorumluluk projeleri ile bu alanda başarı göstermiş kişileri teşvik ederek örnek oluşturmak amacıyla Sağlık Gönüllüleri Türkiye tarafından her yıl düzenlenen “Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri”nin 11.cisi Altunizade Acıbadem Hastanesinde gerçekleştirildi.

Törende “Yılın En Başarılı Vakfı Ödülü”, Gezici Sağlık araçlarıyla 21 yıldır sürdürdüğü ve 510 bin kişiye götürdüğü sağlık hizmetleri ile Ayhan Şahenk Vakfı’na verildi.

Ayhan Şahenk Vakfı, Gezici Sağlık Çalışması projesini, İhtiyacı olan insanlara 1.basamak sağlık hizmeti ve koruyucu hekimlik hizmeti vermek amacıyla 6 Mart 1997 tarihinde hayata geçirdi.

Göz Sağlığı ve Genel Sağlık muayene hizmeti vermek üzere özel olarak dizayn edilen ve modern tıbbi cihazlarla donatılan araçlarda vakfın kadrolu uzman doktorları ve tecrübeli hemşireleri görev yapıyor.

Okulların açık olduğu dönemlerde okullarda, okulların kapalı olduğu dönemlerde ise sağlık hizmetine ihtiyaç duyulan yerleşim birimlerinde gerçekleştirilen çalışmalarda öncelik, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara veriliyor.

Çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından ödüllendirilen “Gezici Sağlık Çalışması Projesi”, geçtiğimiz dönemde de Türk Tabipler Birliği tarafından “Halk Sağlığı Hizmet Ödülü”ne, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından “Uygulanmış En Başarılı Proje Ödülü”ne layık bulunmuştu.

1

1