Cemiyetin önde gelen isimleri Darüşşafaka Doğuş- Real Madrid maçında buluştu

Euroleague’nin 12. Haftasında, kendi sahası Volkswagen Arena'da Real Madrid’i ağırlayan Darüşşafaka Doğuş’u desteklemek üzere cemiyet, iş, spor ve sanat dünyasından ünlü isimler Volkswagen Arena’yı doldurdu.

81-68 Darüşşafaka Doğuş’un üstün galibiyeti ile sonuçlanan çekişmeli karşılaşmayı izleyenler arasında, Atınç Eyilik- Efe Paşa Çavuşoğlu, Emel-Doruk-Yağmur Ayaydın, Emir Uyar, Savni Okçu, Yasin Gezgin, Gökhan Erdem, Nilay Çelebi, Harika Güral, Aslı-Elif Ekmekçi, Aslı-Bora-Boran-Alım Pehlivanlar, Mete Serter, Levent Kızıl, Mehmet Özer, Kerem Tunçeri, Atiba Hutchinson ve Oğuzhan Özyakup yer aldı.
Ünlü isimler, heyecanlı geçen maç öncesinde Volkswagen Arena’da bir davetle ağırlandı.

Darüşşafaka Doğuş Hakkında:

Darüşşafaka Spor Kulübü 1914 yılında kurulmuştur. Kulübün 4 Haziran 1951'de faaliyete geçen basketbol şubesi bu sporun Türkiye’de popülerleşmesi ve yıldız oyuncuların yetişmesinde önemli bir rol üstlenmiştir. 1961 ve 1962’de iki kez Türkiye basketbol şampiyonu olan Darüşşafaka aynı zamanda Avrupa kupalarında çeyrek final oynayan ilk Türk takımı unvanını da almıştır.
2013 Eylül ayında Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafaka Spor Kulübü ve Doğuş Grubu arasında imzalanan uzun süreli bir işbirliği protokolüyle, kulüp Darüşşafaka Doğuş adını almıştır. Bu protokol ile Darüşşafaka Basketbol Takımlarının Darüşşafaka Doğuş Sportif Yatırımlar ve Ticaret A.Ş. yönetiminde "Darüşşafaka Doğuş Basketbol” adı ile ileri başarılara ulaştırılması ve Doğuş Grubu tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak Darüşşafakalı öğrencilerinin eğitim giderlerine katkıda bulunulması amaçlanmıştır.
Son yıllarda Avrupa’da ve Türkiye’de başarılı maçlara imza atan ve basketbola olan yatırımlarını tüm hızıyla sürdüren Darüşşafaka Doğuş Basketbol Kulübü, uluslararası bir marka olma yolunda hedefler belirleyerek 100 yılı aşkın köklü geleneğini daha da ileri taşımayı amaçlamaktadır.

Katılımcılara Özel Stil Danışmanı

Darüşşafaka Doğuş Basketbol ile ilgili ayrıntılı bilgi
için http://www.darussafakadogusbasketbol.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi için:

Burcu Bildikseven – Ogilvy Public Relations İstanbul 0212 339 83 83
burcu.bildikseven@ogilvy.com

1

1