Çocuklar Yarıyıl Tatilinde Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ile Mozart'ın Sihirli Dünyası'nı Keşfedecek

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), büyük ilgi gören “Mozart’ın Sihirli Dünyası” gösterisini yarıyıl tatiline özel bir kez daha sahneliyor. Klasik müzik seven ve keyifli vakit geçirmek isteyenlerle 22 Ocak Pazar günü Volkswagen Arena’da buluşmaya hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisinde Mozart’ın çocukluğunu televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu, Mozart rolünü ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), yarıyıl tatiline giren çocukları ihtişamlı ve keyifli bir gösteriyle karşılamaya hazırlanıyor. Çoksesli evrensel müziği çocuklara kendi yaşıtları aracılığıyla sunan DÇSO, Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisini bu kez yarıyıl tatiline özel olarak sahneleyecek.

22 Ocak Pazar 15.00 ve 18.00’de iki özel gösteri

Ünlü besteci Mozart'ın Sihirli Flüt operasından yola çıkarak hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası, DÇSO’nun yorumuyla 22 Ocak Pazar günü Volkswagen Arena’da saat 15.00 ve 18.00’de iki özel gösteriyle sahnelenecek.

Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in üstlendiği DÇSO, Mozart’ın Sihirli Dünyası’yla başta çocuklar olmak üzere 7’den 70’e tüm izleyenlere keyifli bir gösteri sunmaya hazırlanıyor. Yazar ve yönetmen Murat Göksu’nun yorumuyla oyunlaştırılan, oyuncuları arasında Türk operasının son yıllarda yıldızı parlayan değerli sanatçılarından Ahmet Baykara, Arda Aktar, Görkem Ezgi Yıldırım, Eylem Demirhan Duru ve Mehmet Yılmaz’ın bulunduğu gösterinin kostümleri ise Devlet Opera ve Balesi ile Muhteşem Yüzyıl dizisinin ünlü kostüm tasarımcısı Serdar Başbuğ tarafından tasarlandı. Gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Yaklaşık bir saat sürecek müzikli gösterinin biletleri Biletix’te.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Hakkında

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçiliğini üstlendiği DÇSO, 2006 yılında müzikal faaliyetlerine başladı. Türkiye'deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan orkestra, çocuklara ve gençlere senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak, çok sesli evrensel müziği yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Orkestra, kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği konserlerde Türkiye'den ve dünyadan pek çok ünlü isme eşlik etti. Ayrıca, bugüne kadar çeşitli projelerde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'yla da performanslar sergiledi. 2006’dan bu yana Türkiye genelinde pek çok sayıda konser performansı gerçekleştiren DÇSO, 2008 yılı itibarıyla uluslararası platformlarda da ülkemizi temsil etmeye başladı.

2013 Ace Of M.I.C.E. (Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) Ödülleri'nde, "En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk" kategorisinde ve 2015 yılında JCI (Junior Chamber International) tarafından düzenlenen ICSR (International Corporate Social Responsibility) Ödülleri’nde “En iyi Kültür - Sanat Sosyal Sorumluluk Projesi” kategorisinde ödüle layık görülen DÇSO, bugüne kadar 3 ülkede gerçekleştirdiği 63 konserle 82.500’den fazla izleyiciye ulaştı.

DÇSO, önümüzdeki yıllarda ülkemiz gençlerinin sesini uluslararası müzik platformlarında duyurmayı amaçlıyor.

DÇSO Eğitmen Kadrosu

  • Prof. Rengim Gökmen, Şef ve Genel Müzik Direktörü
  • Dr. Erdal Atabek, Sosyal ve Psikolojik Danışman
  • Oğuzhan Kavruk, Yardımcı Şef ve Genel Koordinatör
  • Tolga Taviş, Yardımcı Şef
  • Hasan Niyazi Tura, Yardımcı Şef

1

1