D-Marin Göcek ve D-Resort Göcek "SMOMA" ile merhaba dedi

 

Doğuş Grubu bünyesinde 2010 yılından beri faaliyetlerini sürdüren, D-Marin Marinalar Grubu marinalarından D-Marin Göcek, yaz dönemine keyifli bir giriş yaptı. Doğuş Grubu'nun uluslararası kalite anlayışıyla yatçılara bölgedeki en kapsamlı hizmeti sunan D-Marin Göcek, 18 Mayıs Cumartesi günü D-Resort Göcek ile ortak gerçekleştirdiği Yaza Merhaba etkinliğinde dünyaca ünlü İtalyan caz grubu Smoma'yı ağırladı. Yaklaşık 750 kişinin katılımıyla renklenen etkinlik aynı zamanda Göcek Yat Kulübü tarafından gerçekleştirilen 14. AUDI Göcek Yarış Haftası açılış törenine de ev sahipliği yaptı.

Doğuş Grubu bünyesindeki D-Marin Marinalar Grubu zincirinin bir parçası olarak 2010 yılından beri, Türkiye'nin en önemli yatçılık rotalarının merkezi Göcek'te hizmet veren D-Marin Göcek, renkli bir organizasyonla yaza merhaba dedi. D-Marin Göcek gerçekleştirdiği Yaza Merhaba etkinliğine, Göcek'in eşsiz güzelliği içinde, yenilenen yüzüyle konuklarını ağırlamaya başlayan D- Resort Göcek ile birlikte imza attı.

Denizcilerin gözbebeği olan ve mavi ile yeşilin buluştuğu çok sayıda koyun hemen yanı başında yer alan D-Marin Göcek, 18 Mayıs Cumartesi günü düzenlediği etkinlik kapsamında, 2000 yılında kurulan ve canlı trompet, gitar ve ses üçlüsü olarak uluslararası alanda kabul gören İtalyan caz grubu Smoma'yı ağırladı. Birbirinden ünlü konukların katılımıyla gerçekleşen konserde dinleyicilere Madonna'dan Bob Marley'e uzanan geniş bir repertuvar sunulurken, konserin ardından konuklar, DJ performansıyla keyifli dakikalar geçirdiler.

Göcek Yat Kulübü tarafından bu yıl 14.'sü, 18-22 Mayıs haftasında gerçekleştirilecek AUDI Göcek Yarış Haftası açılış törenine de ev sahipliği yapan etkinlik gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Doğuş Grubu kalite anlayışıyla marinacılık ve konaklamada konuklarına bölgedeki en iyi hizmeti vermeyi hedefleyen D-Marin Göcek ve D- Resort Göcek tarafından yaklaşık 750 kişinin katılımıyla düzenlenen etkinlik, yelkenciler ve yat sahiplerine unutulmaz bir gece yaşattı.

D-Marin Göcek

D-Marin Marinalar Grubu, deniz sevdalılarının Ege rotalarında vazgeçemedikleri kalitesini, özel imkânlarını ve 5 çıpalı konforunu Akdeniz rotasında da sunuyor. D-Marin Göcek denizde 380, karada 150 yat konaklama kapasitesiyle 75 m'ye kadar teknelere hizmet vermektedir. 75 Tonluk travel lifti ile karaya çekilen ve 40 tonluk tekne taşıyıcısı ile yerleştirilen teknelere çekek yerindeki deneyimli uzman ustalar hizmet vermektedir. Ayrıca Mavi Bayrak sahibi de olan D-Marin Göcek Marina, The Blue Point Plajı ile tüm denizcileri bu eşsiz güzellikleri yaşamaya davet ediyor.

Sırtını Göcek'in yemyeşil ormanlarına dayayan ve iklimin karakteristik bitkilerini barındıran D-Marin Göcek, misafirlerine doğayla uyumlu, sakin bir yaşam sunuyor. Yüzer dalgakıranı sayesinde kesintiye uğramayan akıntılar, marina içindeki suyun temiz kalmasını sağlıyor. Dolayısıyla Akdeniz kıyılarının en önemli su altı bitki örtüsü olan ve sadece oksijen oranı yüksek alanlarda yetişen "Posidonia Çayırları" ve çok sayıda deniz canlısı marinanın deniz zemininde yaşamlarını sürdürebiliyor.

Denizcilerin gözbebeği olan ve mavi ile yeşilin buluştuğu çok sayıda koyun hemen yanı başında yer alan D-Marin Göcek'in en büyük avantajlarından biri de Dalaman Havaalanı'na yalnızca 22 km uzaklıkta olması. Sadece 4000 nüfuslu küçük bir kasaba olan Göcek, 6 marinası, eşsiz doğal güzelliği, deniz suyu temizliği ve önemli tarihi alanlara da yakınlığıyla, Kekova'dan Gökova'ya uzanan Türkiye'nin en önemli yatçılık rotalarının merkezindedir.

İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Mh. Camtaş Cd. No:12 48310

Göcek/ Fethiye/ Muğla

Tel: 0252 645 15 20

Faks: 0252 645 18 97

Web Adresi: www.d-marin.com

D-Marin Resort Göcek Hakkında:

Doğuş Grubu'nun Mayıs ayında açılacak olan oteli D-Resort Göcek, denizin dağlarla muhteşem buluşmasına ev sahipliği yapan yatçılık cenneti Göcek'in merkezinde yer alıyor. D-Resort Göcek mevcut 57 odası, tamamen yenilenen lobisi, iki restoranı ve barının yanı sıra bölgede tek Teppanyaki Grill istasyonuna sahip kıyı restoranı Sundowner ile büyüleyici coğrafyasında misafirlerine farklı bir tatil deneyim sunacak. Spa ve fitness merkezleri ve toplantı salonları ise projeye henüz eklenen hizmet alanları arasında. Otel, 2014 yılı baharında hali hazırda var olan odaların yenileyerek ve ek konaklama üniteleri ekleyerek yatırımlarını sürdürmeyi planlıyor. Resort, Dalaman Havaalanı'na arabayla sadece 30 dakika uzaklıkta.

Cumhuriyet Mahallesi P.O. Box 15, 48310

Göcek, Fethiye | MUĞLA

Tel: +90 252 645 27 60

Fax: +90 252 645 27 67

Web: www.dresortgocek.com.tr

Göcek Yat Kulübü Hakkında:

Göcek Yat Kulübü'nce, her yıl İlkbahar ve Sonbahar Göcek Yarış Haftası olmak üzere iki yarış düzenleniyor. Uluslararası yelken yarışlarındaki tecrübe ve bilgi birikimini geçtiğimiz yıl Göcek Yarış Haftası'yla paylaşan Audi'nin sponsor olduğu 14. Audi Göcek Yarış Haftası, 18-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ulusal ve uluslararası usta yelkencilerin tercihi bu yarışa katılım 50 tekne ile sınırlandırılırken, ortalama 350 katılımcı öngörülüyor. Yarış parkuru olarak Fethiye Körfezi ve Göcek koylarını kapsayan bir alan belirlendi.

Web : www.gocekyachtclub.org

Tel : +90 252 6451549

1

1