D-Marin Marinalar Grubu altıncı kez "Skalite" ödülüne layık görüldü

 

D-Marin Turgutreis Marina ile marinacılık sektörüne adım atan Doğuş Grubu'nun bünyesindeki D-Marin Marinalar Grubu, "Marina İşletmeciliği" kategorisinde dördüncü kez "Skalite" ödülüne layık görüldü. D-Marin profesyonel turizmcilerin bir kuruluşu olan Skal International'ın Türkiye Skal üyeleri arasında 27 kategoride 593 aday için gerçekleştirdiği oylamada yaklaşık 80 bin oy alarak 'Turizm Oscar'ı' olarak bilinen ödülü almaya hak kazandı. D-Marin adına D-Marin Marinalar Grubu Genel Koordinatörü Ali Erkan Bezirgan'ın katıldığı 13.Skalite Ödül Töreni'nde, İstanbul kulübünün davetlisi olarak Paris, Roma , Los Angeles, Bakü, Lefkoşe Skal kulübü başkanları da hazır bulundu.

Turizm sektöründe derinleşme ve genişleme stratejisi çerçevesinde marinacılık alanındaki yatırımlarına hız veren Doğuş Grubu, D-Marin Marinalar Grubu ile uluslararası marinacılık arenasının prestijli ödülü "Skalite"ye layık görüldü.

Skal International'ın Türkiye Skal üyeleri arasında gerçekleşen oylama sonucu "Marinacılık İşletmeciliği" kategorisinde birinci gelen D-Marin Marinalar Grubu, daha önce aynı dalda üç, Liman İşletmeciliği kategorisinde bir, Turizm Yatırımcılığı kategorisinde bir ve Marina kategorisinde ise yine bir kez Skalite ödülünü alarak, Turizm Oscar'ı olarak da bilinen ödül sayısını altıya çıkarmış oldu.

6 Aralık Pazartesi günü Çırağan Sarayı'nda düzenlenen ödül gecesine D-Marin adına katılan D-Marin Marinalar Grubu Genel Koordinatörü Ali Erkan Bezirgan'a ödülü Skal International İstanbul Başkanı tarafından takdim edildi.

1932 yılında Paris'te kurulan ve dünya üzerinde 90 ülkede 500'den fazla klüp ve 22.000 üyesiyle en büyük turizm profesyonelleri topluluğu olan SKAL İnternational, bünyesinde, uluslararası seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörleri toplaması bakımından dünyada tek olma özelliği taşıyor.

D-Marin Skalite Ödülleri:

2004 Turizm Yatırımcısı dalında Skalite ödülü : D-Marin Turgutreis

Marina

2007 Marina İşletmeciliği dalında Skalite ödülü : D-Marin Turgutreis

Marina

2007 Turizm Yöneticisi dalında Skalite ödülü : Ali Erkan Bezirgan

D-Marin Turgutreis Marina Genel Müdürü

2008 Marina İşletmeciliği dalında Skalite ödülü : D-Marin

Turgutreis Marina

2009 Liman İşletmeciliği ve Marina İşletmeciliği dallarında Skalite Ödülü:

D-Marin Turgutreis

 

SKAL International Hakkında:

Temel amacı, turizm yoluyla uluslararası dostluğu ve barışı geliştirmek olan SKAL, üyeleri arasında iş birliğini ve ticareti de teşvik etmekte; sürdürülebilir turizmi özendirmeye, iklim değişikliğinin önlenmesine, tabii afetlere uğrayan ülkelere yardıma yönelik ve çocukların kötü amaçlar için kullanılmasına karşı, uluslararası projelere destek vermekte ve bu projelerin bazılarında, Dünya Turizm Örgütü (WTO) ile birlikte çalışmaktadır.

Skal dünya turizm liderlerinin küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı profesyonel bir kuruluştur. Havayolları, tren yolları, denizyolları, cruise işletmeleri, tur operatörleri, seyahat acenteleri, deniz turizmi, turizm konsülleri, bağımsız tanıtma büroları, kongre merkezleri, oteller, ve seyahat medyası SKAL üyelerinin çalıştıkları sektörlerdir.Köklü yapısıyla SKAL İnternational; Tüm Dünya Kulüpleri ve Ulusal Komiteler, İspanya- Torremolinos'da SKAL İnternational çatısı altında birleşiyor ve genel merkezi İspanya'nın Malaga şehrinde bulunan Genel Sekretarya tarafından bu merkezden idare edilmektedir.

1932 yılında kurulan Skal'in ilk gezisi Iskandinavya'ya olmuş ve isim oradan alınmıştır. SKAL kelimesi;

Ø Sundheit

Ø Karlek

Ø Aruger

Ø Lycka

kelimelerinin baş harflerini temsil etmektedir. Anlamı:

Sağlık için, dostluk için, uzun bir yaşam için ve mutluluk için kelimelerinin Iskandinavcasından gelmektedir.

Türkiye Skal hakkında:

Türkiye Skal kulüplerinin, uluslararası Skal hareketi içerisindeki yeri çok önemlidir. Türkiye,üye sayısı itibariyle 90 ülke arasında altıncı durumdadır. İstanbul Skal Kulübü, Dünya'nın en fazla üyeye sahip kulübü durumundadır. Türkiye Skal Kulüpleri başarılı çalışmaları ile, uluslar arası platformda takdirle ve örnek alınarak izlenmekte, bu etkinlik Türkiye'deki turizmin gelişmesine ve talebin artmasına da önemli katkılar yapmaktadır.

Türkiye SKAL, 1956 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Şu an, ülkemizde 14 Skal kulübü bulunmakta olup, dünya SKAL hareketinde önemli bir yeri sahip olmaktadırlar.1

1