D-Marin, Meraas ve Dubai Holding ile Marina Ağını Güçlendiriyor

 

Meraas ve Dubai Holding`in D-Marin’le yaptığı iş birliği sonucunda kurulan D-Marin Dubai LLC, bölgede bulunan Al Seef, Marasi ve Jaddaf Waterfront marinaları ile yönetim anlaşmasına vardı.

Körfez bölgesinde yer alan marinaların gelişimi ve yönetimi konusunda artan talebi karşılamak ve Dubai'de bölgesel bir merkez yaratmak amacıyla kurulan D-Marin Dubai LLC, ayrıca Port De La Mer, Dubai Harbour, Marsa Al Arab marinalarına da teknik danışmanlık hizmeti verecek.

Doğu Akdeniz’in en büyük marina zincirlerinden biri olan D-Marin, Dubai’yi lüks yatlar tarafından tercih edilen uluslararası bir destinasyona dönüştürmek üzere çalışmaya başladığı Meraas ve Dubai Holding’le yeni bir iş birliğine imza attı. Körfez bölgesinde yer alan marinaların gelişimi ve yönetimi konusunda artan talebi karşılamak ve Dubai'de bölgesel bir merkez yaratmak amacıyla kurulan D-Marin Dubai LLC, misafirlerine hizmet vermeye başladı.

Kurulan D-Marin Dubai LLC şirketi Dubai’de bulunan Al Seef, Marasi, Jaddaf Waterfront marinalarına Marina Yönetimi; Port De La Mer, Dubai Harbour, Marsa Al Arab marinalarına ise Teknik Danışmanlık hizmeti sunuyor.

D-Marin, Orta Doğu’da Marina Yönetim Hizmetlerini geliştirmek, Dubai ekonomisini çeşitlendirmeye ve geliştirmeye katkıda bulunmak, şehrin bölgede ve dünyada önemli bir tatil ve lüks deniz turizmi destinasyonu olarak konumunu ileriye taşıma konusundaki kararlılığını D-Marin Dubai LLC ortaklığı ile devam ettirecek.

Yapılan anlaşmalar sonunda D-Marin 5 ülkede 14 Marina’ya ulaşarak marina ağını genişletti.

Meraas Hakkında

Meraas, Dubai ve BAE’nin insanlar için daha iyi yaşanılan, çalışılan ve eğlenilen bir yer haline getirme amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Yeni nesil fikirlerin, iş kollarının ve toplulukların tutunabileceği yaratıcı kentsel kültürü teşvik etmek için çalışıyor. Yatırımlarını gıda, perakende satış, konaklama, catering, sağlık, eğitim gibi farklı sektörler içinden gelen ve büyüyen jenerasyonlara daha iyi bir gelecek sağlama amacıyla yönetiyor. City Walk, The Beach, Boxpark, Last Exit, The Outlet Village, Kite Beach, Al Seef, La Mer, The Yard ve Bluewaters gibi mekanlar sayesinde sosyalleşmek, keşfetmek, öğrenmek, oyun oynamak, yaratmak ve yenilik yapmak isteyen toplulukları buluşturuyor.

Daha detaylı bilgi için iletişim:

Mathilda Saad

PR ve İletişim Sorumlusu

E-posta: mathilda.saad@meraas.ae

Reem Abi Ali

APCO Worldwide

E-posta: meraascorp@apcoworldwide.com

Dubai Holding Hakkındap>

Dubai Holding, 12 ülkede 20,000’in üzerinde çalışanıyla hizmet veren büyük bir yatırım şirketidir. 2004 yılında kurulan Dubai Holding, bugün Dubai’nin petrol üretimi haricindeki turizm, konaklama, catering, gayrimenkul, medya, bilişim ve iletişim teknolojileri, eğitim, tasarım, ticaret, vb. sektörlerin güçlü gelişimini destekleyen 130 milyar AED’lik aktif portföy yönetmektedir.

Portföyleri arasında Dubai’nin en başarılı 11 iş topluluğunu yöneten TECOM Grup, 8 farklı ülkede 9 yerde 19 otelin yönetim ve işletimini sağlayan bir otelcilik kolu olan Jumeirah Grup, Dubai’de tamamıyla entegre ve toplumsal olan en geniş kalkınma işi yapan Dubai Properties Grup, yeni aile destinasyonları ve bunun yanı sıra dijital medya iş kolları oluşturmak için stratejik bir plan uygulayan Arab Media Grup, vb. firmalar yer almaktadır.

Dubai Holding’in günümüzde hazırda var olan projeleri emirliklerin marka portföyüne önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Buna, The Lagoons’da fütüristik bir kıyı kenti kurmak için Emaar Properties ile ortak teşebbüs oluşturan Marsal Al Arab, Emirates Towers Business Park ve Dubai Creek Harbour da dâhildir. Dubai Holding, Dubai’nin ekonomik çeşitlendirme stratejisi ve Turizm 2020 Vizyonu, Dubai İnovasyon Stratejisi ve Dubai Sanayi Stratejisi, vb. girişimleri üzerinde etki edici bir role sahiptir.

D-Marin Hakkında

Doğuş Grubu bünyesinde hizmet veren D-Marin, bu sektörde standartları belirleyen marka yaratmak amacıyla kurulmuştur. İyon, Ege ve Adriyatik denizleri ve Körfez Bölgesi’ ndeki benzersiz 14 marinasıyla, en büyük marina zincirlerinden biri olarak rekreasyonel yatçılığı teşvik etmekte, sunduğu altyapısıyla doğal su yollarına erişim sağlamakta ve ekonomik olarak da yerel istihdama ve büyümeye hizmet eden sürdürülebilir faaliyetler göstermektedir. Toplam bağlama kapasitesi 8.771’ dir.

Aralık 2015'te, MB'92 ile Barcelona'da yapılan ortaklık anlaşmasıyla yatçılık sektöründe, süperyatlara verdiği bakım ve onarım hizmeti ile faaliyet alanını genişletmiş, Nisan 2017'den itibaren, Fransa'daki 200 metre uzunluğundaki rıhtımı ile Blohm + Voss La Ciotat ve Ekim 2017’den itibaren Compositeworks, süperyat bakım ve onarımında 25 yıllık tecrübe ve bilgiye sahip MB92 tarafından yönetilmeye başlanarak D-Marin ailesine katılmıştır.

Doğuş Grubu Hakkında

Modern hayatı şekillendiren yeni keşiflerin öncülüğünü üstlenerek daha iyi bir yaşamın standartlarını oluşturmak için çalışan Doğuş Grubu, 1951 yılında kuruldu. Otomotiv, inşaat, medya, turizm ve hizmetler, gayrimenkul, enerji ve yeme-içme olmak üzere yedi sektörde faaliyet gösteren Doğuş Grubu ayrıca, mevcut hizmet verdiği sektörlerin yanı sıra teknoloji, spor ve eğlence alanındaki yeni yatırımlarıyla da büyümesini sürdürüyor. Grup 300’ün üzerindeki şirketi ve 35 bini aşkın çalışanıyla 4 kıtada, 25 ülkede, müşterilerine üstün teknoloji, yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı ile hizmet veriyor.

Doğuş Grubu, otomotiv sektöründe Volkswagen AG ve TÜVSÜD, medya sektöründe Condé Nast (Vogue, GQ), turizm sektöründe Hyatt International Ltd., yat ve gemi işletmeciliği sektöründe Latsis Group, Kiriacoulis Group ve the Adriatic Croatia International (ACI), marka çatısı altında yeme-içme ve eğlence sektöründen Coya, Roka, Zuma ve Oblix, vb. markaları barındıran International Azumi Group ve e-ticaret sektöründe ise the South Korean SK Group gibi dünya çapında önemli role sahip firmalarla günümüzde ortaklık ve işbirliğini sürdürmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için iletişim:

Meri MatešićSičić

İletişim ve Pazarlama Sorumlusu, Doğuş Grup - Hırvatistan

Eposta: mmsicic@dogusgroup.hr

1

1