Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı

Doğuş Grubu, Eylül 2013’ten bu yana yüzyılı aşkın süredir gençlere spor bilincini aşılayan Darüşşafaka Spor Kulübü’nün resmi sponsorudur.

2013 Eylül ayında Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafaka Spor Kulübü ve Doğuş Grubu arasında uzun süreli bir iş birliği protokolü imzalanmıştır. Bu protokol ile Darüşşafaka Basketbol Takımlarının Darüşşafaka Doğuş Sportif Yatırımlar ve Ticaret AŞ yönetiminde "Darüşşafaka Doğuş Basketbol" adı ile ileri başarılara ulaştırılması ve Doğuş Grubu tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak Darüşşafakalı öğrencilerinin eğitim giderlerine katkıda bulunulması amaçlanmıştır.

Bu oluşum Türk bsketbolunun geliştirilmesine odaklı, "adil oyun"a dayalı spor anlayışıyla, başarılı takımlar oluşturarak Türk ve Avrupa Basketbol Liglerinde başarılar kazanmayı, sporda fırsat eşitliği misyonu ile ülke çapında amatör sporculara kendilerini geliştirme olanağı sağlayarak altyapıdan itibaren yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvenli ve topluma karşı sorumlu profesyonel sporcular yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Doğuş Grubu, bu hedefleri gerçekleşmesine yardımcı olmak ve basketbol dalında ulusal ve uluslararası yeni başarılara imza atmak üzere Darüşşafaka Cemiyeti ve Darüşşafaka Spor Kulübü ile işbirliği içerisindedir. Darüşşafaka Cemiyeti'ne yapmakta olduğu kaynak aktarımı ile Doğuş Grubu, kurumun misyonunun devamı için destek olmaktadır.1

1