Darüşşafaka Doğuştan Önemli Galibiyet...

 

Türkiye Erkekler Basketbol İkinci Ligi'nde 7.Hafta müsabakasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cebeci Spor Salonu'nda İstanbul Büyükşehir Basketbol takımına konuk olan Darüşşafaka Doğuş Basketbol takımı; Erbil Eroğlu, Lynn Greer, Ersin Görkem, Lawrence Roberts ve Adem Ören beşi ile başladığı maçı 62- 80'lik skor ile geçerek iki tecrübeli takımın mücadelesinde sahadan galibiyet ile ayrılan taraf oldu.

Maçın başından itibaren oyuna ağırlığı koyan Coach Orhun Ene'nin talebeleri ilk periyodu yaptıkları sert takım savunması ile 20-26, devreyi de 28-40 önde kapatarak ikinci devreye avantajlı bir skor ile başladı.

Üçüncü periyotta Lynn Greer, Ersin Görkem ve Erbil Eroğlu'nun sayıları ile 42-58 geçen Darüşşafaka Doğuş son periyotta İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tam saha baskılı savunmasına karşı tecrübeli oyuncuları ile sonuca giderek maçı 62-80 kazandı.

Basın Toplantısı :

Orhun Ene ( Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı Baş Antrenörü )

Geçen hafta oynadığımız kötü basketbol sonrasında aldığımız mağlubiyetten sonra takımın reaksiyon gösterip sahaya güzel bir enerji yansıtması son derece önemliydi. Her takımın birbirini yenebileceği bir ligde oynuyoruz.Bütün takımların birbirine saygı duyması gerekiyor. Takımımız belirli dönemlerde iyi basketbol oynuyor bugün de mücadele ve enerji kısmını sahaya iyi yansıttık fakat henüz tam olarak istediğimiz basketbolu oynadığımızı düşünmüyorum. Geçen haftaki kötü performansımızın bir daha tekrarlanmaması için her maçımızı büyük bir konsantrasyon ile oynayıp basketbol kalitemizi, maçların bütününe yayarak, daha yukarıya taşımayı planlıyoruz. Bugün tecrübeli bir takıma karşı üst düzey mücadele sergileyen oyuncularımı kutluyorum.

1

1