Darüşşafaka Doğuş’un Oyunda Kal Platformu’na dünya çapında üç ödül

 

Çocukları zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak spora ve basketbola yönlendiren ve Türkiye’ye spor sevgisini aşılamak hedefiyle faaliyetlerini 14 aydır sürdüren Darüşşafaka Doğuş Oyunda Kal Platformu, CSR International Excellence Awards tarafından 3 ödüle layık görüldü. 29 Haziran Pazartesi günü Londra’da gerçekleştirilen törende ödül alan Platform, bugüne kadar Türkiye’de 31 sahayı yeniden yaptı ve 10 bin çocukla buluştu.

Şahenk İnisiyatifi’nin çatısı altında yürütülen ve Darüşşafaka Doğuş’un destek verdiği, çocuklara sporla dolu bir dünya sunan Oyunda Kal Platformu, uluslararası arenada düzenlenen en prestijli ödüllerden biri olan CSR International Excellence Awards’ta 3 ödüle layık görüldü.

Kitle iletişimi ve kurumsal sosyal sorumluluk girişimi dalında altın, kurumsal vatandaşlık dalında gümüş ödül kazanan Oyunda Kal Platformu, 2015 KSS Dünya Liderleri arasına girmeye de hak kazandı. KSS Dünya Liderleri, tüm dünyada projeleri ile duyurulacak ve bir yıl boyunca KSS’yi anlatan yıllık tek referans olan 2015 KSS Evrensel Kılavuzu’nda yer almaya hak kazanacaklar.

Oyunda Kal Hakkında:

Şahenk İnisiyatifi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren ve çocuklara spor dolu bir dünyanın kapısını açmak misyonuyla Şubat 2014’ten bu yana çalışmalarını sürdüren Oyunda Kal Platformu; bugüne kadar 31 basketbol sahasını tamir etmiş ve düzenlediği Roadshow ile pek çok genç yetenekle buluşmuştur.

2014 yılında Darüşşafaka Doğuş Baketbol Takımı’nın yaz kampında Türkiye’nin dört bir yanındaki genç yetenekleri ağırlayan Platform, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı’nın ikinci yarısında UNICEF’in proje ortaklarından UGLA (Uluslararası Genç Liderler Akademisi) ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş birliği ile İstanbul’un her ilçesinden, haftada 3 okula giderek 37 devlet okulunu ziyaret etti ve 10 bin öğrenciyle buluştu.

1

1