DÇSO, Notalar Müzikali ile Bursa, Edirne ve İstanbul'da müzikseverlerle buluştu

 

Çalışmalarına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in önderliğinde, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı eş başkanlığında, Ocak ayında basın duyurusu yapılan İş'te Eşitlik Platformu'nun web sitesi üzerinden elektronik üyelik işlemleri başladı. Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Eşitliği Uçurumunun Kapatılması Programı çerçevesinde çalışmalarını sürdüren platformun web sitesine, www.isteesitlikplatformu.gov.tr adresinden ulaşmak mümkün.

Dünya Ekonomik Forumu (DEF) çatısı altında oluşturulan 'İş'te Eşitlik Platformu', Türkiye'de ekonomik hayatta cinsiyet eşitliğini destekleyecek çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in önderliğinde, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın eş başkanlığında oluşturulan platformda yer alan özel sektörün önde gelen şirketleri, ülkemizdeki ekonomik cinsiyet uçurumunu üç yılda %10'a kadar azaltmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bugüne kadar üye sayısı 55'e ulaşan 'İş'te Eşitlik Platformu'nun web sayfası, elektronik üyelik yapılmasını sağlayacak alt yapı ve içerik güncelleme çalışmaları ile 2 Nisan tarihinden itibaren firmalar/şirketlere bu imkânı sunmaya başladı. Platforma elektronik üye olma imkânını sağlayan sistemin kurulmasındaki amaç; üyelik, anket uygulama, izleme ve taahhüt takibinin daha hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasını desteklemek olarak açıklandı.

Platform ayrıca, "İşyerinde Kadının Durumu ve İyi Uygulama Örneklerinin Tespiti Anketi" sorularının güncellenmesi ile izlenebilir bir raporlama sisteminin oluşturulması çalışmalarına da devam ediyor.

İş'te Eşitlik Platformu hakkında merak edilen tüm sorular ve üyelik işlemleri için www.isteesitlikplatformu.gov.tr sitesi ziyaret edilebilir.

1

1