Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Ankaralı ve Eskişehirli çocuklarla buluştu

 

Gani Müjde tarafından kaleme alınan ve sevilen genç oyuncular Serhan Arslan ve Sinan Çalışkanoğlu'nun DÇSO'ya eşlik ettiği müzikal komedi seyircilerden büyük ilgi gördü. Mozart'ın "Müzikal Şaka" adlı eserinden Rossini'nin "Sevil Berberi"ne kadar birçok sevilen klasik müzik eseri üzerine yazılmış skeçlerle harmanlanan DÇSO konseri, salonları dolduran müzikseverlere eğlenceli saatler yaşattı. "Senfonik Kabare"nin bir sonraki durağı 23-24 Nisan tarihlerinde İstanbul olacak.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) "Senfonik Kabare" konserleriyle Ankaralı ve Eskişehirli çocuklara unutulmaz bir sömestre armağanı sundu. Türkiye'nin ilk çocuk orkestrası DÇSO, Gani Müjde tarafından kaleme alınan "Senfonik Kabare" adlı konserlerle 5 Şubat Cumartesi günü Ankara, 6 Şubat Pazar günü ise Eskişehir'de müzikseverlere eğlenceli saatler yaşattı.

DÇSO tarafından seslendirilen, sevilen genç oyuncular Serhan Arslan ve Sinan Çalışkanoğlu tarafından oynanan müzikal komedide, Mozart'ın "Müzikal Şaka" adlı eserinden Rossini'nin "Sevil Berberi"ne kadar birçok sevilen klasik müzik eseri ve onların üzerine yazılmış eğlenceli şkeçler seyirciyle buluştu.

Prof. Rengim Gökmen ve şef yardımcıları eşliğinde müzikal çalışmalarını geliştiren ve Dr.Erdal Atabek tarafından sosyal danışmanlığı üstlenilen DÇSO'nun bir sonraki "Senfonik Kabare" performansı 23 ve 24 Nisan tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek.1

1