DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI İLE ÇOCUKLAR YARIYIL TATİLİNDE EĞLENCEYE DOYACAK

Toplumun geleceğine katkı sağlamak hedefiyle “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek, Doğuş ile Gelecek” vizyonu altında sosyal sorumluluk projelerini yürüten Doğuş Grubu’nun 2006 yılında kurduğu Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), büyük ilgi gören “Mozart’ın Sihirli Dünyası” gösterisini yarıyıl tatiline özel sahneliyor. “Mozart’ın Sihirli Dünyası” klasik müzik seven ve keyifli vakit geçirmek isteyenlerle 27 ve 28 Ocak tarihlerinde Volkswagen Arena’da buluşmaya hazırlanıyor. Medya sponsorluğunu Star TV’nin üstlendiği gösteride Mozart’ın çocukluğunu televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu, Mozart rolünü ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), yarıyıl tatiline giren çocukları eğlenceli bir gösteriyle karşılamaya hazırlanıyor. Çağdaş çoksesli evrensel müziği çocuklara kendi yaşıtları aracılığıyla sunan DÇSO’nun Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisi yarıyıl tatiline özel olarak sahneleyecek.

Mozart’ın Sihirli Dünyası 27 ve 28 Ocak tarihlerinde saat 13.00 ve 16.00’da çocuklarla buluşuyor

Ünlü besteci Mozart'ın Sihirli Flüt operasından yola çıkarak hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası, DÇSO’nun yorumuyla 27 ve 28 Ocak tarihlerinde saat 13.00 ve 16.00 saatlerinde Volkswagen Arena’da sahnelenecek. Gösterinin medya sponsoru Star TV.

Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen üstlendiği ve Türkiye'deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan DÇSO, Mozart’ın Sihirli Dünyası’yla başta çocuklar olmak üzere 7’den 70’e tüm izleyenlere keyifli bir gösteri sunmaya hazırlanıyor. Yazar ve yönetmen Murat Göksu’nun yorumuyla oyunlaştırılan Mozart’ın Sihirli Dünyası’nın oyuncuları arasında Türk operasının tanınmış sanatçılarından Ahmet Baykara, Arda Aktar, Görkem Ezgi Yıldırım, Eylem Demirhan Duru ve Mehmet Yılmaz yer alıyor. Gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Yaklaşık bir saat sürecek müzikli gösterinin biletleri Mobilet’te...

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Hakkında

Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen'in, Psikolojik Danışmanlığını Dr. Erdal Atabek'in üstlendiği; Türkiye'deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan DÇSO, çocuklara ve gençlere senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak çok sesli evrensel sanat müziğini yaygınlaştırmayı hedefliyor. Bugüne kadar Türkiye’nin farklı konservatuvarlarında eğitim gören 800’ü aşkın çocuğu bir araya getiren DÇSO, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği 66 konserle yaklaşık 89.000 izleyiciye ulaştı. Bugüne kadar Türkiye’den ve dünyadan pek çok ünlü isme eşlik eden orkestra, çeşitli projelerde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’yla da aynı sahneyi paylaştı.

Ödüller:

2017 / Best Business Ödülleri’nde En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi ödülü
2017/ MarCom Ödülleri’nde Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde “Platinum” ödülü
2015 / JCI (Junior Chamber International) tarafından düzenlenen ICSR (International Corporate Social Responsibility) Ödülleri’nde “En iyi Kültür - Sanat Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülü
2013 / Ace Of M.I.C.E. (Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) Ödülleri'nde, "En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk" ödülü

DÇSO Eğitmen Kadrosu:

• Prof. Rengim Gökmen, Şef ve Genel Müzik Direktörü
• Dr. Erdal Atabek, Sosyal ve Psikolojik Danışman
• Oğuzhan Kavruk, Yardımcı Şef ve Genel Koordinatör
• Tolga Taviş, Yardımcı Şef
• Hasan Niyazi Tura, Yardımcı Şef

1

1