Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın sahnelediği Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisini ünlüler çocuklarıyla izledi

 

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, 23 Nisan’a özel bir gösteriyle sahneye çıktı. DÇSO, Sihirli Flüt operasından esinlenerek hazırlanan ve 24 Nisan Pazar günü TİM Show Center’da sahnelenen Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda ünlü operadan bölümler seslendirdi. Sempatik çocuk oyuncu Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandırdığı gösteride, ünlü oyuncu Serhat Kılıç da Mozart rolünde seyircinin karşısına çıktı. Yaklaşık 2 bin kişi tarafından izlenen gösteri, seyirciler tarafından büyük ilgi görerek ayakta alkışlandı.

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel gösterisi Mozart’ın Sihirli Dünyası’nı sahneye taşıdı.

Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in üstlendiği DÇSO’nun, Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisi 23 Nisan’a özel gösterisini sanat, spor ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri de çocuklarıyla birlikte izledi. Çocuklarının bayramında onlarla güzel bir anı paylaşmış olmanın mutluluğunu yaşayan Tuba Ünsal, Kerem Gönlüm, Başak Köklükaya gibi ünlü isimler gösteri sonrasında DÇSO’ya teşekkür ettiler.

7’den 70’e tüm müzikseverlerin keyifli ve eğlenceli dakikalar yaşadığı gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırdı. Yaklaşık 2 bin kişi tarafından izlenen gösteri, seyirciler tarafından büyük ilgi görerek ayakta alkışlandı.

1

1