Doğuş Grubu, ‘Bugün Günlerden Yarın’ Platformuyla Üniversiteli Gençlere Kariyer İmkanı Sunmaya Devam Ediyor

Doğuş Grubu’nun, kariyer yolculuklarının henüz başındaki üniversitelilere vizyon sağlamak amacıyla yürüttüğü “Bugün Günlerden Yarın” platformu üniversite ziyaretlerine kaldığı yerden devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana 27 üniversitede 20 bin öğrenciyle bir araya gelen platform, bu yıl 3-20 Nisan tarihleri arasında İstanbul’daki genç üniversitelilerle buluşmaya hazırlanıyor. Alanında başarılı olmuş Doğuş Grubu yöneticilerinin deneyimlerini öğrencilerle paylaştığı bir buluşma olarak tasarlanan platform çerçevesinde bu yıl düzenlenecek simülasyon oyunu ile finale kalan ilk üç takımın üyeleri arasından seçilecek öğrencilere Doğuş Grubu şirketlerinde staj için büyük bir fırsat sunulacak.

Doğuş Grubu’nun 2014 yılında hayata geçirdiği “Bugün Günlerden Yarın” platformu üniversiteli gençleri, kendi başarı hikâyelerini yazmak ve kariyer planlarını yapmaları için desteklemeye devam ediyor. 2017 yılı temasının, “Doğuş Grubu’nun faaliyet gösterdiği sektörlerdeki çeşitlilik ve bu çeşitlilikten doğan kariyer fırsatları” olarak belirlendiği Bugün Günlerden Yarın’da ziyaret edilen her bir üniversitede farklı bir panel konu başlığı olacak.

Bütünleşik pazarlamadan, stratejik insan kaynaklarına, eğlence sektöründe kariyerden inşaat dünyasındaki kariyer fırsatlarına kadar farklı konuların ele alınacağı Bugün Günlerden Yarın ile bu yıl İstanbul’daki sekiz üniversite ziyaret edilecek. Alanında başarılı olmuş Doğuş Grubu yöneticileri, 3-20 Nisan tarihleri arasında Koç Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi’nde öğrencilerle deneyim ve görüşlerini paylaşacak.

Simülasyon finalinde ilk üçe girmeyi başaran takımlar arasından seçilecek öğrenciler ise Doğuş Grubu’nda staj yapma fırsatı yakalayacak.

Bugüne kadar Türkiye genelinde 27 üniversitede 20 bin öğrenciyle bir araya gelen Bugün Günlerden Yarın platformu, bu yıl da üniversiteli gençlere staj imkânı da sağlayacak.

Üniversitelerdeki etkinliklerin ardından Bugün Günlerden Yarın dahilinde yürütülecek online simülasyon oyunu ile de öğrencilere iş dünyasının temellerini daha başlangıç aşamasındayken bütünsel şekilde kavrayacakları ve kendilerini bire bir içinde hissedecekleri bir deneyim imkânı sunulacak.

Katılımın ekipler halinde yapılacağı online simülasyon oyununda, okulları adına başvuracak öğrenciler yapılacak değerlendirme sonucunda oyuna kabul edilecekler. Toplamda 300 kişinin katılması planlanan oyun dört hafta sürecek. Finalde ilk üçe girmeyi başaran ekipler arasından seçilecek öğrenciler ise Doğuş Grubu’nda staj yapma fırsatı yakalayacak. Başvurular projenin web sitesi www.bugungunlerdenyarin.com üzerinden yapılabiliyor.

1

1