Doğuş Grubu, Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesiyle Olimpiyatlara Daha Çok Sporcu Göndermeyi Hedefliyor

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’yle 4 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan Doğuş Grubu, bu kapsamda Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi’nin tesislerini de yeniledi. Doğuş Grubu, Türkiye’nin en modern tesislerini yelken sporu ve sporcusuyla buluşturan Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi ile başta olimpiyatlar olmak üzere uluslararası başarılara imza atan sporcular yetiştirmeyi ve Türkiye’de yelken sporu eğitimlerini uluslararası standartlara taşımayı hedefliyor.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, açılış töreninde yaptığı konuşmada; “Fenerbahçe Spor Kulübü, yelken sporunda öncü rolü üstlenen kulüplerin başında geliyor. Kulübümüz 100 yılı aşan bir geleneğe sahip yelken sporunda,son yıllarda hem yetiştirdiği sporcular hem de elde ettiği başarılarla bu alandaki hedeflerinin ne kadar büyük olduğunu kanıtladı. Biz de, bu sağlam temellerin üzerine Yelken Şubesi’nin uluslararası başarıları artırması için elimizden geleni yapacağız. Yetişmiş olimpik sporcuların yanına yenilerini eklemek ve bu sporcuların 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları’ndan itibaren madalya kürsüsüne çıkmasını sağlamak en büyük amacımız”dedi.

Doğuş Grubu, ‘Doğuş’tan İyi Bir Gelecek’ vizyonuyla insanları bir araya getirerek, aynı heyecanla birleştiren sporun çeşitli dallarına ve sporcuya maddi manevi destek vermeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz yıl kasım ayında Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’yle 4 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan Doğuş Grubu, Türkiye’de yelken sporunun daha ileri bir noktaya taşınmasına katkı sağlamayı hedefliyor. Sponsorluk anlaşması kapsamında; Doğuş Grubu tarafından yenilenen yelken şubesi tesisleri, uluslararası standartlara kavuşurken, sporculara da dünyadaki rakipleriyle aynı seviyede antrenman yapma imkânı sunacak.

Yelken sporunun tanınması ve gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz

Doğuş Grubu’nun geçen yıl haziran ayında Türkiye Yelken Federasyonu tarafından hayata geçirilen “Rüzgârın Çocukları” projesine destek verdiğini, Kasım 2016’da ise Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi ile dört yıllık bir sponsorluk anlaşması imzaladığını hatırlatan Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk; “Türkiye’de 100 yılı aşkın geçmişi bulunan yelken sporunda, Türk sporcularının başarılarının son 15 yıldaki artışını gururla izliyoruz. Bayrağımızın, son dört Yaz Olimpiyatları’nın her birinde, en az beş yelkenciyle uluslararası arenada temsil edilmesi ülkemiz adına büyük bir başarıdır. Biz de Doğuş Grubu olarak ülkemizde yelken sporunun tanınmasına ve gelişimine katkı sağlamak ve bu alanda gençlerin yetişmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Madalya kürsüsüne daha çok sporcu çıkaracağız

Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’ne verdikleri destekle Türkiye’de yelken sporunun daha ileri bir noktaya taşınmasına katkı sağlayacaklarına inandıklarını söyleyen Ferit F. Şahenk; sözlerine şöyle devam etti:“Fenerbahçe Spor Kulübü, yelken sporunda öncü rol üstlenen kulüplerin başında geliyor. Kulübümüz 100 yılı aşan bir geleneğe sahip yelken sporunda son yıllarda hem yetiştirdiği sporcular hem de elde ettiği başarılarla bu alandaki hedeflerinin ne kadar büyük olduğunu kanıtladı.Biz de, bu sağlam temellerin üzerine Yelken Şubesi’nin uluslararası başarıları artırması için elimizden geleni yapacağız. Yetişmiş olimpik sporcuların yanına yenilerini eklemek ve bu sporcuların 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları’ndan itibaren madalya kürsüsüne çıkmasını sağlamak en büyük amacımız.”

Ülkemizin sportif başarı potansiyeline güveniyoruz

Türkiye’de ağırlıklı olarak belli spor dalları üzerinde yoğunlaşan ilgi olduğunu söyleyen Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk: “Doğuş Grubu olarak, inanıyoruz ki; vizyoner bir bakış açısıyla farklı ve daha çeşitli spor alanlarına da dikkat çekmeyi başarabilirsek, gençlerimizin önüne yeni ufuklar açılmasına destek olabiliriz. Ülkemizin büyük bir sportif başarı potansiyeli olduğuna inanıyor ve bunun ortaya çıkarılabilmesi için üzerimize düşen görevleri yapıyoruz. Özellikle ülkemizde olimpiyatlara en fazla sporcu gönderen 4 branştan biri olan yelken sporunun desteklenmesi için gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ve sponsorluk anlaşmaları ile elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz” dedi.

İşbirliği kapsamında yenilenen tesisle sporcuların, Türkiye’nin en modern yelken tesislerine kavuşacağının altını çizen Ferit F. Şahenk sözlerine şöyle devam etti: “Yenilenen binalarımız, antrenman malzemeleri, tekne ve yelkenlerle birlikte şubeye yeni katılan profesyonel idareciler, antrenörler sayesinde sporcularımız dünyadaki rakipleriyle aynı seviyede antrenman yapma imkânına kavuşuyor. İki büyük tutkum olan Fenerbahçe ve yelken sporunu bir araya getiren bu kıymetli işbirliğinin memleketimize hayırlı olmasını diliyor; başta Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere kulübümüzün değerli üyeleri, yelken sporuna gönül veren tüm sporcu ve sporseverlere teşekkürlerimi sunuyorum.”

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi'nin Yenilediğimiz Tesisleri Açıldı

1

1