Doğuş Grubu marinalar zincirine Port Göcek'i de ekledi

 

Marinacılıkta Türkiye'nin en büyük yatırımcılarından biri haline gelen Doğuş Grubu, geçen yıl anlaşması imzalanan Port Göcek'in yönetimini Turkon Holding ile gerçekleşen imza töreni ile devraldı. Bugüne kadar D-Marin Turgutreis, D-Marin Didim, proje aşamasındaki D-Marin Dalaman ve Hırvatistan'daki Mandalina Marina işletmesi ve mega yat yatırımı ile bölgesel oyuncu olma hedefinde kararlılıkla ilerleyen Doğuş Grubu, Port Göcek ile D-Marin Marinalar Grubu zincirine yeni bir halka daha ekledi.

Doğuş Grubu, marinacılık alanında yaptığı yatırımları, bu alanda bölgesel güç olma hedefi doğrultusunda hızla artırmaya devam ediyor. Doğuş Grubu, 07.12.2010 tarihinde gerçekleştirilen imza töreniyle geçen yıl anlaşması imzalanan Port Göcek Marina'nın yönetimini devraldı.

Bugüne kadar Turgutreis ve Didim'de kurduğu D-Marin ile toplam 110 milyon doların üzerinde yatırım yapan, proje aşamasındaki D-Marin Dalaman için 100 milyon doların üzerinde yatırım planlayan ve bu alanda elde ettiği deneyimi Hırvatistan Mandalina Marina'yla yurtdışına taşıyan Doğuş Grubu, 40 milyon dolarlık bir bedelle devraldığı Port Göcek Marina'nın, mevcut tesislerinin geliştirilmesi, yenilenmesi ve işletmesini gerçekleştirecek. Port Göcek Marina ile birlikte, D-Marin Marinalar Grubu'nun Türkiye ve Hırvatistan'daki toplam tekne kapasitesi denizde 1.860, karada 950 olmak üzere toplam 2.810'a ulaşacak.

Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan: 'Bölgesel oyuncu olma iddia ve hedefimiz D-Marin Göcek ile daha da güçlenecek'

Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan, Turkon Holding ile gerçekleştirilen imza töreni ertesi, yaptığı açıklamada; "D-Marin Marinalar Grubu ile Türkiye'de elde ettiğimiz başarıyı hem Türkiye'de hem de uluslararası alanda yapmakta olduğumuz yeni marina yatırımlarıyla arttırmayı hedefliyoruz. Yönetimini devraldığımız Port Göcek'in,yatçılık alanında Akdeniz havzasının cazibe merkezlerinden biri olan Göcek'in potansiyelini en iyi şekilde besleyeceğine inanıyoruz. Yüksek kalitede hizmetleri, özel imkanları ve sunacağı 5 çıpalı konforuyla tekne sahiplerinin vazgeçilmez adresi olan Port Göcek, yeni ismiyle D-Marin Göcek ile bölgesel oyuncu olma iddia ve hedefimiz daha da güçlenecek" dedi.

380'i deniz, 150'si kara olmak üzere 530 yatlık kapasiteyle hizmet verecek olan ormanla denizin buluştuğu noktada yer alan ve çevreci bir marina olan D-Marin Göcek bünyesinde; Mavi Bayrak'lı plaj, yat charter ofisleri, restaurant ve cafe-bar bulunmakta. Doğuş Grubu tarafından marinanın devralınmasıyla, Turgutreis ve Didim'de olduğu gibi D-Marin standart ve kriterleri Göcek'te de uygulanarak yatçıların konforuna sunulacak. Yüzer iskele ve dalgakıranla emniyetli bağlama imkanı sağlanırken; çekek yerinde yapılacak teknik çalışmalar ile bakım-onarımda tekne sahiplerine etkin bir hizmet verilecek. Yiyecek-içecek üniteleri ile alışveriş mekanlarını yenileme çalışmaları gerçekleştirilecek. Yerli ve yabancı tekne sahiplerini ağırlayan marina, hizmet kalitesini artırmak için yeni palamar botları, golf arabaları ve çelik payanda yatırımlarıyla desteklenecek.

D-Marin Göcek hakkında;

KAPASİTE:

Denizde 380, karada 150 yat kapasitesi
Toplam 1,214 m yüzer iskele

ÇEKEK ALANI

32,702 m2
1 adet Travel Lift (70)

KOORDİNATLAR

36 44' 9" K
28 56' 6" D

TEKNE BAKIM VE ONARIMI

Bakım ve onarım hizmeti
Elektrik ve su hizmeti

GENEL HİZMETLER

Mavi Bayrak'lı plaj
Yat Charter Ofisleri
Restaurant
Cafe & Bar
Kuru temizleme
Golf araçlarıyla dahili taşımacılık hizmeti
ATM
Telefon & TV bağlantısı

GÜVENLİK

24 Saat Güvenlik Hizmeti
Yangın Alarmı ve Söndürme Sistemleri
İlk Yardım

D-Marin Göcek

Tel: +90 252 645 15 20
Faks: +90 252 645 18 971

1