Doğuş Grubu, Turkish Airlines Euroleague İşbirliğiyle Basketbola Olan Desteğini Uluslararası Arenaya Taşıdı

Doğuş’tan İyi Bir Gelecek’ vizyonuyla toplumsal yaşamın gelişimine öncülük etme sorumluğunu üstlenen Doğuş Grubu; kültür-sanat ve eğitim alanlarının yanı sıra çeşitli spor faaliyetleriyle de sporculara verdiği desteğe devam ediyor. Yurt içinde basketbola verdiği desteğini, 2015 yılında Turkish Airlines Euroleague ana sponsorlarından biri olarak uluslararası arenaya taşıyan Doğuş Grubu, ‘Oyunda Kal’ platformunu da Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team’in bir parçası yaptı. Sporun birleştirici gücüne inanan, spor aracılığıyla toplumsal gelişimi destekleyen Doğuş Grubu bu alandaki yatırımlarına ve sponsorluklarına önümüzdeki dönemde de devam edecek.

‘Doğuştan İyi Bir Gelecek’ vizyonuyla kültür-sanat, eğitim ve spor alanlarında kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerini hayata geçiren Doğuş Grubu, iki yıldır Turkish Airlines Euroleague’in ana sponsorlarından biri olarak spora olan desteğini uluslararası platformda da sürdürüyor. Sosyal sorumluluk, sosyal vatandaşlık gibi yaklaşımlar ile toplumun farklı kesimlerine gelişim sağlayan Doğuş Grubu’nun, çocukları spora yönlendirmek ve bu sayede kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla 2014 yılında hayata geçirdiği ‘Oyunda Kal’ platformu da Turkish Airlines Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team ile birlikte Avrupa’da önemli adımlar attı.

Basketbol ile birlikte spora ve sporcuya verdiği desteğe devam eden Doğuş Grubu Türkiye’den Fenerbahçe, Anadolu Efes, Galatasaray ve Darüşşafaka Doğuş takımlarının da mücadele ettiği ve dünyanın en prestijli platformlarından biri olan Turkish Airlines Euroleague ile iki yıldır sürdürdüğü bu işbirliğiyle uluslararası spor arenasında önemli bir deneyime imza attı.

Doğuş Grubu, Turkish Airlines Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team ile birlikte hareket eden sosyal sorumluluk platformu Oyunda Kal ile basketbola sadece maddi anlamda değil manevi yönü ile de katkı sağlıyor. 4 ülkede 35 şehirde 58 basketbol sahasının yenilenmesini sağlayan Oyunda Kal kapsamında 80.000’in üzerinde çocuğa ulaşıldı. Türkiye’de ve yurt dışında yenilenen sahalarla çocukların hayatlarında sporun yer etmesi için çalışan Doğuş Grubu insanların hayatlarında iz bırakacak projelere imza atmak ve toplumun genel yaşam standartlarını daha iyi hale getirecek yeni projeler üretmeyi hedefliyor.

Doğuş Grubu hakkında:

Finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm ve hizmetler, gayrimenkul, enerji ve yeme-içme olmak üzere sekiz sektörde faaliyet gösteren Doğuş Grubu ayrıca, mevcut hizmet verdiği sektörlerin yanı sıra teknoloji, spor ve eğlence alanındaki yeni yatırımlarıyla da büyümesini sürdürüyor. 1951 yılında kurulan Grup 300’ün üzerindeki şirketi ve 35 bini aşkın çalışanıyla müşterilerine üstün teknoloji, yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı ile hizmet veriyor. Grup dünya ölçeğinde saygın markalarla yaptığı iş birlikleriyle, Türkiye’yi bütün dünyada temsil ediyor. Doğuş Grubu’nun, otomotivde Volkswagen AG ve TÜVSÜD, medyada Condé Nast (Vogue, GQ, Traveller), turizmde Hyatt International Ltd. ve HMS International Hotel GmbH (Maritim), marinacılıkta Latsis Grubu, Kiriacoulis Grubu ve Adriatic Croatia International (ACI) Grubu’nun yanı sıra yeme-içme ve eğlence sektöründe de bünyesinde Coya, Roka, Zuma ve Oblix gibi markaları bulunduran uluslararası Azumi Grubu ve e-ticaret alanında Güney Koreli SK Group gibi büyük küresel oyuncularla iş birlikleri ve ortaklıkları bulunuyor. Doğuş Grubu, sosyal sorumluluk çalışmalarını yürütürken insanların hayatlarında iz bırakmayı ve günlük yaşamı daha iyi bir hale getirmeyi amaçlıyor. Grup, özellikle kültür-sanat, eğitim ve spor alanlarına odaklanan çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerini hayata geçiriyor. Doğuş Grubu standartları belirleyen, keşfederek ilerleyen küresel bir oyuncu olma vizyonuyla, ülke ekonomisine faydalı olacağına inandığı iş birliği ve yatırım fırsatlarını incelemeye devam ediyor.

1

1