Doğuş Grubu ve Garanti Bankası olarak İstanbul 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Adaylığı için göreve hazırız...

Kültürel, doğal ve tarihi mirasıyla olduğu kadar dünyanın en önemli ticaret ve iş merkezlerinden biri olma özelliğiyle de tüm dünyanın dikkatini çeken İstanbul, Japonya'nın başkenti Tokyo ve İspanya'nın başkenti Madrid'le birlikte 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın aday şehirlerinden biri.

İstanbul'un bu seçim sürecinden galip çıkması için, başta kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere, ilgili tüm gruplar bir araya geldi ve önemli bir hazırlık sürecine girildi. Başbakanlık ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın öncülüğünde, İstanbul 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Adaylık Komitesi'nin çalışmalarıyla, Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarını2020'de İstanbul'da gerçekleştirebilmek adına herkes var gücüyle çalışıyor.

Biz de, Doğuş Grubu ve Garanti Bankası olarak, adaylık sürecinin resmi sponsorları olmaktan ve bu sürece destek vermekten büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz.

İstanbul'un bu süreçten başarıyla çıkmasının, sadece şehir için değil, tüm Türkiye için çok önemli bir kazanım olduğuna inanıyoruz. 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları İstanbul'da gerçekleştirildiği takdirde, dünyada ilk kez iki kıtada birden Olimpiyatlara ev sahipliği yapan tek ülke Türkiye olacak. Olimpiyat organizasyonu ayrıca, hazırlık süreciyle de başta İstanbul olmak üzere, tüm Türkiye'de önemli yatırım olanakları doğuracak, şehrin ve ülkemizin gelişimi adına gerçekleştirilen çalışmalara ayrı bir ivme kazandıracaktır.

Bu konudaki çalışmalarımız kapsamında öncelikli amacımız, İstanbul'un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığı sürecine ilişkin kamuoyundaki farkındalığı ve bilinirliği artırmak olacak. Bu süreçte vereceğimiz iletişim desteğini, yalnızca Türkiye ile sınırlı tutmayacak, İstanbul'un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Aday Şehri olması ile ilgili yurtdışında da çeşitli tanıtım, lobi ve bilgilendirme çalışmaları yürüteceğiz.

Doğuş Grubu ve Garanti Bankası olarak İstanbul 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Adaylığı için göreve hazırız...



1

1