Doğuş Grubu “Yaşa Devam” platformuyla Altın Pusula ödülü aldı

 

Doğuş Grubu tarafından Şahenk İnisiyatifi çatısı altında yürütülen “Yaşa Devam” platformu, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından düzenlenen "Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri" yarışmasında Kurumsal Sorumluluk kategorisinde Altın Pusula ödülü kazandı.

Doğuş Grubu Şahenk İnisiyatifi çatısı altında yürütülen ve Türkiye’de iyi yaşlanma konusuna odaklanan ilk ve tek platform olan “Yaşa Devam”, 30 Mayıs 2016 Pazartesi gecesi Raffles İstanbul’da düzenlenen "15.Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri" yarışmasında Kurumsal Sorumluluk kategorisinde Altın Pusula ödülü kazandı.

Altın Pusula ödülü kazanan “Yaşa Devam” platformu, iyi yaşlanma ve yaşlılığa bakış konularında toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Proje, insanlara aktif bir yaşam ve iyi yaşlanmaları için sürdürülebilir imkânlar tanıyarak hayata sarılmalarını, hayat tecrübelerini, üretimlerini ve bilgilerini aktararak topluma dâhil olmalarını sağlamayı hedefliyor.

Yaşa Devam platformunun "Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri" yarışmasında ödül kazanmasından büyük mutluluk duyduklarını belirten Doğuş Holding Kurumsal İletişim Grup Başkanı Bahar Erbengi, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yaşa Devam platformu ‘sağlıklı, uzun ve mutlu bir hayat mümkün’ bakış¸ açısını ve iyi yaşlanmaya dair farkındalığı kitlelere yaymayı ve bu hareketi toplumsal bir değer olarak ortaya koymayı hedefliyor. Bir diğer yandan, Yaşa Devam ile yaşlı nüfusa da sosyalleşme ve üretme alanları sağlayarak onları topluma dâhil etmeyi amaçlıyoruz.”

Yaşa Devam; Boğaziçi Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Komşuköy, Darülaceze gibi pek çok kurum ve kuruluşla işbirlikleri gerçekleştiriyor.

Yaşa Devam platformu kapsamında 2014 senesinden bu yana Darülaceze Başkanlığı ile yürütülen etkinlik ve atölye çalışmalarının yanı sıra, Darülaceze Okmeydanı içerisinde, kurum tarihinin ve çatısı altında yaşayanların hayat öykülerinin sergileneceği Yaşa Devam Ziyaretçi Merkezi'nin temelleri atıldı.

Bunun yanı sıra, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve İkinci Bahar Akademi iş birlikleri ile hayata geçirilen Yaşa Devam Okulu’nda, 40 yaş üstü katılımcılara İyi Yaşam, Aktif Yaşam, Teknoloji ve İnovasyon ve Sağlıklı Yasam başlıklarında dört farklı eğitim programı düzenleniyor.

Şahenk İnisiyatifi hakkında

Şahenk İnisiyatifi, geliştirdiği yerel ve küresel sosyal platformlar aracılığıyla insanların yaşamlarında anlamlı etkiler yaratmak için çalışıyor, daha güçlü bir toplum ve daha iyi bir dünya için geleceğe kalıcı bir miras bırakmayı hedefliyor. İnisiyatif, çocukların, gençlerin, yetişkinlerin yanı sıra dünya mirasının korunmasına yönelik programlara sürekli destek sağlayarak sosyal gelişimin önünü açıyor.

1

1