DÜNYACA ÜNLÜ ŞEFLER DOKU UÇHİSAR’I ZİYARET ETTİ

Toplumun geleceğine katkı sağlamak hedefiyle “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek, Doğuş ile Gelecek” vizyonu altında sosyal sorumluluk projelerini yürüten Doğuş Grubu

Bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan “Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı” 2 Aralık 2017’de Haliç Kongre Merkezi’nde, düzenlenecek. Dünyanın en iyi 10 gastronomi konferansı arasında gösterilen Gastromasa’ya bu sene konuşmacı olarak dünyaca ünlü 19 yabancı şef ve konferansı takip etmesi için uluslararası medya davet edildi. Davet edilen şefler ve basından konukların büyük bir kısmı konferans öncesi Kapadokya’yı ziyaret ettiler.

Aralarında İspanya Girona bölgesinde bulunan üç Michelin Yıldızlı El Celler de Can Roca’nın şefi Joan Roca ‘nın da bulunduğu şefler öğlen yemeklerini Doku Uçhisar Kadıneli Restoran’da yediler. Yöresel lezzetler dünyaca ünlü şefler ve yemeğe katılan yabancı basın tarafından çok beğenildi.

Joan Roca’nın yanı sıra iki Michelin Yıldızına sahip dStage Restaurant'ın şefi Diego Guerrero, Peru’da bulunan Central Restaurant’ın şefi Virgilio Martinez, İtalya’nın yaratıcı pasta şefi Gianluca Fusto, Arjantin kökenli şef Mauro Colagreco, Peru’da bulunan Maido Restaurant'ın şefi Mitsuharu Tsumura, Japonya’nın genç ve yaratıcı şeflerinden Hiroyasu Kawate, Tayvan’da bulunan Fika Fika Coffee’nin kavurucusu James Chen, genç pasta şefi Andrea Dopico, kralların pastacısı olarak anılan Paco Torreblanca, iki Michelin Yıldızlı L’Escaleta’nın şefi Kiko Moya, Milano’da bulunan Lume restoranının şefi Luigi Taglienti, Bolivya’da bulunan Gustu restoranının şefi Kamilla Seidler, dünyanın en önemli mutfak okulları arasında bulunan Basque Culinary Center okulunun Genel Müdürü Joxe Mari Aizega hayatının önemli bir dönemini İstanbul’da geçiren Stelios Parliaros da Doku Uçhisar Kadıneli Restoran’I ziyaret eden şefler arasındaydı.

1

1