Garanti Factoring'e Dünya Çapında Kalite Ödülü

 

Türkiye'nin önde gelen finans kuruluşları arasında yer alan Garanti Factoring, Business Initiative Directions (BID) tarafından düzenlenen organizasyonda 'Uluslararası Kalite Altın Yıldızı Ödülü'nü almaya hak kazandı.

BID tarafından 29 Eylül tarihinde Cenevre'de gerçekleştirilen ve 'Kalitede Uluslararası Yıldız' (International Star Award for Quality-ISAQ) ödüllerinin verildiği törende, dünyanın birçok ülkesinden başarılı şirketlerin temsilcileri de hazır bulundu. Business Initiative Directions (BID) tarafından 178 ülkeden şirket liderlerinin sundukları önerilerin sonucunda, Uluslararası Kalite "Altın" Yıldızı için aday gösterilen Garanti Factoring; uygulamalarında ve süreçlerinde kalite yönetimine ve inovasyona verdiği önem ile hem Türkiye'yi hem de "Garanti" grubunu başarıyla temsil ettiği için bu ödüle layık görülmüştür.

Uluslararası bir kuruluş olan Business Initiative Directions (BID), "International Star for Quality" ödülünü, sektörlerinde kaliteye, teknolojiye ve inovasyona verdikleri önemle liderlik eden şirket ve kurumları takdir ve teşvik etmek amacıyla her yıl vermektedir. Ödül adayları, QC100 Toplam Kalite Yönetim Modeli kriterlerine dayanarak değerlendirilmektedir.

'Kalitede Uluslararası Yıldız' Ödülü

Garanti Factoring Genel Müdürü Hulki KARA, ödülle ilgili yaptığı açıklamada; Şirket olarak müşterilerine kalite standartlarından ödün vermeden daha hızlı ve etkin bir şekilde hizmet sağlamak amacıyla başlattıkları süreç geliştirme ve iyileştirme çalışmalarının yurtdışında da olumlu yankı bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

Sektörlerinde mükemmel liderlik vasfı ve artan pazar payına sahip olan, olumlu yönde gelişme kaydeden ve iş sonuçları her zaman sürdürülebilirlik özellikleri taşıyan öncü kurumların Business Initiative Directions tarafından ödüllendirildiği gecede, BID Başkanı ve CEO'su Jose E. Prieto tarafından verilen ödülü Garanti Factoring adına Genel Müdür Yardımcısı Erkan COPLUGİL aldı.

1

1