GKK Sibenik birinci lige döndü

 

Hırvatistan'ın en köklü basketbol kulüplerinden biri olan GKK Sibenik, 11 Mayıs Cumartesi gecesi oynanan maçla birinci lige geri döndü. Doğuş Grubu'nun ana sponsorluğunu üstlendiği GKK Sibenik, KK Cakovec'e karşı oynadığı maçı 88-66 kazandı.

Hırvatistan'da D-Marin Mandalina, D-Marin Dalmacija ve D-Marin Borik marinalarına sahip olan, geçtiğimiz günlerde ise Akdeniz'in en büyük marina zincirinin sahibi Hırvat Adriatic Croatia International (ACI) Grubu ile yaptığı ortaklık anlaşmasıyla bu ülkedeki etkinliğini artıran Doğuş Grubu, diğer taraftan bölgedeki sosyal hayatı desteklemek amacıyla spor ve kültürel faaliyetlere olan desteğini de sürdürüyor.

Doğuş Grubu'nun ana sponsorluğunu üstlendiği, Hırvatistan basketbol takımı GKK Sibenik'in Hırvatistan Basketbol Birinci Ligi'ne dönüşü muhteşem bir maçla oldu. Bu sezonun son maçında, kendi evinde ligin bir diğer iddalı takımı KK Cakovec'ı mağlup etmeyi başaran GKK Sibenik, önümüzdeki yıl Hırvatistan Basketbol Birinci Ligi'nde top koşturacak.

Drazen Petrovic, Aleksandar Petrovic, Ivica Zuric, Predrag Saric ve Srecko Jaric gibi efsanevi Hırvat oyuncuların basketbol kariyerlerine adım attıkları GKK Sibenik takımı, 2010-2011 sezonundan beri ikinci ligde yer almaktaydı. GKK Sibenik, Doğuş Grubu'nun ana sponsorluğu ile bu sezon oynadığı 30 maçın, 29'undan galip ayrılmayı başararak, Hırvatistan Birinci Basketbol Ligi'ne döndü.

Doğuş Grubu'nun ana sponsorluğu, milli basketbolcumuz İbrahim Kutluay'ın destekleri ve Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın geçtiğimiz yılki Hırvat koçu Neven Sipahija'nın yerel deneyimleri sayesinde son yılların en başarılı sezonunu geçiren GKK Sibenik, bölgenin en büyük taraftar desteğine sahip takımlarından biri olarak da öne çıkıyor.

Doğuş Grubu, Hırvatistan'daki yeni yatırım fırsatlarını değerlendirirken, topluma katkı sağlayabilmek amacıyla sosyal alanlarda da faaliyet göstermeye devam edecek.

1

1