KURUCUMUZ

Girişimciliği ve daima geleceğe yatırım yapmasıyla iş dünyasında özel bir yeri olan, insanın sermayeden daha önemli olduğuna inanan, Doğuş Grubu'nun ebedi başkanı.

11.06.1929 Niğde - 02.04.2001 İstanbul

Doğuş Grubu'nun Kurucusu ve Ebedi Başkanı

Ayhan Şahenk iş hayatında daima küresel düşündü, konuları bir bütün olarak ele aldı. Daimi hedefi, üretken projeleri ve sistemleri hayata geçirerek uzun vadeli imkânlar yaratmaktı. Geçici hiçbir işle uğraşmadı, her zaman şirketlerini kâr hedefinin ötesine taşıyıp kurumlaştırmak amacına yöneldi.

Kendisini saygıyla anıyoruz...

MERHUM AYHAN ŞAHENK BEYEFENDİ’NİN SÖZLERİ

"Yolumu, yönümü hiç değiştirmedim. Ufkumu, hedeflerimi genişlettim. Kişiler ne yapmak ve ne olmak istediklerine ne kadar erken karar verip olgunlaşırlarsa, düşünmeye zaman ayırarak, iyi ve çok yönlü düşünmeyi öğrenir, yaşam felsefelerini doğrular ve gerçekler üzerine geliştirirlerse işlerinde başarı oranı ve bırakacakları eserler de aynı oranda artar."

"Önerim, yaptıklarınızla yetinmeyin, hiçbir konuda moralinizi bozmayın. Sorunlarla uğraşmayı zevkli hobiler, yarışmalar haline getirin ve asla yapmak istediklerinizden, yapmayı kafanıza yerleştirdiklerinizden vazgeçmeyin."

"Mantık ve düşünce sınavını kazanan her tasarımınız zaman ölçeğinde bir gün mutlaka gerçekleşecektir."

"Ülkenize ve halkınıza yararlı olmanın, görevini yapmış olmanın vereceği huzur ve kıvanç, enerji potansiyelinizi yeniden ateşleyecek ve sizi amaçlarınız doğrultusunda yönlendirecektir."1

1