Oyunda Kal

Darüşşafaka Doğuş Basketbol’un öncülük ettiği “Oyunda Kal”, gençleri basketbola yönlendirerek zararlı alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk platformudur.

Oyunda Kal, çocukları takım oyunuyla tanıştırarak bir ekibin parçası olmaya, rekabeti, kaybetmeyi ve kazanmayı oyun oynayarak öğrenmeye teşvik ediyor.

Sporla büyüyen çocuklar daha aktif bir yaşam sürüyor, fiziksel olarak güçleniyor, bedenlerine olan saygılarını artırıyor ve böylece daha özgüvenli bireyler olma yolunda emin adımlar atıyorlar. Düzenli spor yaptıkları için kaygı, depresyon gibi duyguları daha az yaşayan çocukları, aile içi çatışmaları daha iyi idare ederek suç ve bağımlılıklara karşı daha dayanıklı bireyler hâline geliyorlar.

Oyunda Kal, zarar görmüş basketbol sahalarını, kırık potaları ve zeminleri onarıyor veya yenilerini inşa ediyor. Euroleague One Team işbirliğiyle de sahalarını yenilenen okulların beden eğitimi hocalarına koçluk eğitimi vererek çocuklara verilen spor eğitiminin en üst düzeyde olmasını sağlıyor.

Şimdiye dek 4 ülkede 35 şehirde 58 saha yenileyen ve 80.000 üzerinde çocuğun hayatına dokunan Oyunda Kal, saha yenileme ve spor eğitiminin yanı sıra UNICEF’in proje ortaklarından UGLA (Uluslararası Genç Liderler Akademisi) ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiyle İstanbul’un her ilçesinden 37 devlet okulunda çocuk hakları eğitimi de sağladı.

Oyunda Kal ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.


 

1

1