“Oyunda Kal” platformu Atina’da iki basketbol sahasını yeniledi

 

Şahenk İnisiyatifi çatısı altındaki “Oyunda Kal” platformunun Euroleague “One Team” işbirliğiyle yenilediği Atina’daki iki basketbol sahası, spor yapma olanağı bulamayan çocuklara basketbol oynayabilecekleri alanlar sağlayacak.

Şahenk İnisiyatifi’nin çocukları ve gençleri basketbol oynamaya teşvik eden ve kötü alışkanlıklardan uzak tutan “Oyunda Kal” platformu, Euroleague One Team işbirliği kapsamında, 2 Nisan Cumartesi günü Atina’da iki basketbol sahası açılışı gerçekleştirdi. Atina’nın spor sahası anlamında kısıtlı olanaklarının bulunduğu Pagkrati ve Sepolia bölgelerinde yer alan basketbol sahalarının yenilenerek kullanıma açılmasıyla çocuklara basketbol oynama imkânı sunuluyor. Açılışa, Türkiye Atina büyükelçiliği müsteşarı Barış Kalkavan’ın yanı sıra Atina Belediye Başkanı Mr. Giorgos Kaminis, Atina Belediyesi Spor, Gençlik ve Kültür Bölümü Başkanı Christos Tentomas ile kentin önde gelen basketbol takımları Olympiacos Piraeus, Panathinaikos Athens takımlarından ünlü oyuncular da katıldı.

Türkiye’de 2 yılda 42 basketbol sahasını yenileyen Oyunda Kal platformu, bu yıl da her ay bir saha yenileyecek. Yurt dışında ise 2016 yılı boyunca 4 saha yenilemeyi planlayan platform, Atina’daki Pagkrati Sports Arena ve Sepolia basketbol sahalarını açarak bu alandaki ilk hedefini gerçekleştirdi.

Doğuş Holding Kurumsal İletişim Bölümü Başkanı Bahar Erbengi yenilenen sahaların açılışıyla ilgili olarak şunları söyledi: “İmkanı olmayan çocukların spor yapmaları için imkan yaratmak öncelikli hedefimiz, bu kapsamda Türkiye’de yenilediğimiz onlarca sahanın ardından şimdi de Euroleague One Team işbirliği ile yurtdışında sahalar yeniliyoruz.”

Şahenk İnisiyatifi hakkında

Şahenk İnisiyatifi, Türkiye’de ve dünyada insanların yaşamında anlamlı etki yaratmayı amaçlayan ve 2014 yılında Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk tarafından hayata geçirilen bir sosyal etki platformudur.

İnisiyatif, sosyal projeler geliştirilmesi ve sunulması yoluyla daha güçlü bir toplum ve daha iyi bir dünyadan oluşan olumlu bir miras bırakmaya odaklanıyor. Dünya mirası, gençlik, çocuklar ve iyi yaşlanma da dâhil olmak üzere çok sayıda inisiyatife sürekli destek sağlayarak sosyal değişimin önünü açıyor. İnisiyatifin destek sağladığı en önemli proje, insanlığın sıfır noktası olarak kabul edilen 12 bin yıllık kültür mirası Göbeklitepe. Türkiye’de sürdürülen çok çeşitli sosyal sorumluluk projelerine ek olarak Şahenk İnisiyatifi, uluslararası alanda da tanınan, gençlerin basketbol yoluyla spora yönelmesini sağlamayı hedefleyen “Oyunda Kal” programını da yurtiçinde ve yurtdışında yürütüyor.

Şahenk İnisiyatifi ile ilgili ayrıntılı bilgi için sahenkinitiative.org adresini ziyaret edebilirsiniz

1

1