“Oyunda Kal” yeni saha açılışlarına devam ediyor

 

Şahenk İnisiyatifi çatısı altındaki “Oyunda Kal” platformunun Euroleague “One Team” işbirliğiyle yurtdışında gerçekleştirdiği saha yenilemeleri tüm hızıyla devam ediyor. 2 Nisan’da Atina’da gerçekleştirilen iki açılışın ardından Berlin’de de bir saha yeniledi. Çocukları ve gençleri basketbol oynamaya teşvik ederek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefleyen “Oyunda Kal” platformu, 2016 yılı boyunca Türkiye’de her ay bir saha yenilemesi gerçekleştirecek.

Şahenk İnisiyatifi’nin çocukları ve gençleri basketbol oynamaya teşvik ederek kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefleyen “Oyunda Kal” platformu, Euroleague “One Team” işbirliğiyle Berlin’de yenilediği basketbol sahasının açılışını 11 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirdi.

Berlin’de bulunan ve spor sahası anlamında kısıtlı olanaklara sahip Grundschule am Teltowkanal okulunun basketbol sahasının yenilenerek kullanıma açılmasıyla Rungiusstraße bölgesindeki çocuklara basketbol oynama imkânı sunuldu. Açılışa, Berlin İlçe Belediye Meclisi Üyesi Jan-Christopher Rämer, Euroleague Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Gelişim Projeleri Başkanı Abigail Martín, Euroleague Final Four elçisi Patrick Femerling ve Alba Berlin One Team elçileri olan basketbol oyuncuları Jonas Wohlfarth-Bottermann ile Akeem Vargas da katıldı.

1

1