Özyeğin Üniversitesi ve Doğuş Grubu Öğrenciler İçin El Ele Verdi

 

Özyeğin ve Şahenk dünya ölçeğinde gençlerin yetişmesi için akademik bilgi ve sektör tecrübesini bir araya getirdi.

Özyeğin Üniversitesi ve Doğuş Grubu bünyesinde Yeme-İçme sektöründe faaliyet gösteren d.ream’den sektörel iş birliği açıklaması yapıldı. Özyeğin Üniversitesi ve d.ream yaptıkları iş birliği kapsamında yeme-içme sektörünün ülkemizde gelişimine katkı sağlayacak nitelikli çalışanlar yetiştirmeyi hedefliyor.

Özyeğin Üniversitesi ve d.ream, sektöre yönelik bilimsel ve akademik bir zemin oluşturmak amacıyla, “Yeme-İçme Sektöründe Yetenek Gelişimi” iş birliğine imza atıyor. İş birliği kapsamında Özyeğin Üniversitesi öğrencileri ve mezunları, d.ream çatısı altındaki restoranlarda öncelikli staj ve çalışma imkanına sahip olacak. d.ream çalışanlarına ise Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından, kişisel ve mesleki anlamda gelişimleri için farklı eğitim programları sunulacak. Programlar, Özyeğin Üniversitesi bünyesinde yer alan farklı Lisans, Lisansüstü ve Sertifika programlarını içerecek. d.ream yöneticileri için idari modülleri de kapsayan programların yanı sıra, yeme-içme sektörü çalışanları için de Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği & Gastronomi, Le Cordon Bleu Mutfak Sanatları ve d.ream bünyesindeki Akademi ile Profesyonel Sertifika Eğitimleri sunulacak.

Özyeğin Üniversitesi ve Doğuş Grubu tarafından yapılan ortak açıklamada, bu iş birliğinin sektöre önemli katkılar sağlayacağı ifade edildi.

Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü M. Özyeğin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemizde hızla gelişen yeme-içme ve turizm/otelcilik sektörüne yönelik atılan akademik adımlar, hizmet kalitesini artırıyor, sektörün gelişmesini destekliyor. Biz de Özyeğin Üniversitesi olarak sektörlerle iç içe vizyonumuz kapsamında, öğrencilerimizi bir yandan akademik anlamda donatıp diğer yandan da iş hayatına hazırlamayı hedefliyoruz. Gerek öğrencilerimize sağladığımız staj ve iş imkanları, gerekse iş birliği yaptığımız d.ream’e sunduğumuz akademik programlarla sektör dinamiklerini sağlamlaştırıyoruz. Yeme-içme sektörünün uluslararası alanda da başarılara imza atmış öncü kuruluşu d.ream ile kurduğumuz bu iş birliğinin Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine büyük kariyer fırsatları sunacağına inanıyorum. Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk'e Üniversitemize sağladığı bu imkanlardan dolayı öğrencilerimiz adına müteşekkirim" dedi.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk ise, "Türkiye’de yeni sektörlerin gelişimi ancak gençliğe yatırım ile mümkün. Doğuş Grubu olarak her sektörde üniversiteler ile iş birliğine özen gösteriyor, pratik bilgi ile akademik derinliği iç içe koyarak gençlerimize, bilgi ve becerilerini artırma imkanı sağlıyoruz. Üniversite öğrencilerinin akademik bilgiyi, sektör tecrübesi ile yan yana koyabilmeleri için en fazla ihtiyacı olan iki unsur; fırsat ve destek. Özyeğin Üniversitesi ile yeme içme ve turizm/otelcilik alanlarındaki iş birliğimiz bu yaklaşım ile tasarlandı. Özyeğin Üniversitesi ile yaptığımız bu kurgu dünya ölçeğinde gençlerin yetişmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü M. Özyeğin’e, üniversitenin değerli akademik ve idari kadrosuna göstermiş oldukları vizyon paylaşımı ve destekten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

d.ream hakkında:

Doğuş Grubu bünyesinde, 2012 yılında kurulan d.ream, farklı zevklere ve damak tatlarına hitap eden, sosyal hayatın merkezinde konumlandırılmış mekanlarla, müşterilerine eşsiz deneyimler yaşatmayı hedeflemektedir. 2012’den bu yana hızla büyüyen d.ream bünyesinde, 58 marka ve 148 işletme bulunuyor. d.ream çatısı altında bulunan restoranlar Türk ve dünya mutfaklarından özenle seçilen menüleri Türk insanının beğenisine sunarken, yeni kavramlar, mekanlar ve etkinlikler geliştirerek yeme-içme ve eğlence sektörünü kurumsal yönetim anlayışı ile şekillendirmektedir.

Özyeğin Üniversitesi hakkında:

Yaşamla iç içe, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla Hüsnü M. Özyeğin tarafından kurulan Özyeğin Üniversitesi, yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hakim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, uygulama becerisi olan, girişimci, çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratacak bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Başarılı öğrencinin, şartları ne olursa olsun kaliteli eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanan Özyeğin Üniversitesi, 5 yılda öğrencilerine 200 milyon TL karşılıksız burs sağladı. 2014-2015 akademik yıllarında kayıtlı öğrencilerinin %85’i burslu öğrenim gören Üniversite, 5 fakülte ve 3 yüksekokul çatısı altında, toplam 23 lisans programı ile eğitim vermekte; Çekmeköy’de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda, öğrencilerini hayata hazırlamaktadır.

1

1