TEKNOLOJİ

 

1

Hayatın teknolojinin merkezine yerleştiği yeni dünyada, Doğuş Teknoloji Grubu en yeni teknolojileri hem kendi markaları hem de dünyanın farklı coğrafyalarındaki markalarla buluşturuyor. 2012 yılında Doğuş Teknoloji’nin grup içindeki şirketlere teknoloji hizmeti vermesi amacıyla başlayan bu yolculuk, Related, Reidin ve Invendo’nun hayata geçmesiyle dijitalin, girişimciliğin ve veri analitiği dünyasının da nabzını tutuyor. Doğuş Teknoloji amiral gemisi liderliğinde yapay zeka uygulamalarından RPA’ya, veri analitiği uygulamalarından siber güvenliğe hayatın teknolojiye dokunduğu her alanda hizmet veren teknoloji grubu, sektörler arası bir gelecek köprüsü kuruyor. Bu gelecek köprüsü, Doğuş Teknoloji’nin majör teknoloji projelerinin yanı sıra dünyanın sayılı omni-channel pazarlama otomasyonu şirketlerinden Related, data analitiğine bağlı gayrimenkul danışmanlık hizmetleri veren Reidin ve girişimci projelerine kapısını sonuna kadar açan Invendo gibi yeni nesil teknoloji yapılanmalarıyla her geçen gün güçleniyor

DOĞUŞ TEKNOLOJİ

2012 yılında Doğuş Grubu şirketlerine bilgi teknolojileri alanında değer yaratma heyecanıyla kurulmuş olan, 2018 yılı itibariyle Doğuş Grubu dışındaki markalara da bilişim teknolojisi alanında gerekli her türlü altyapı çalışmaları, sistemsel & yazılımsal ürünler üzerine hizmet veren Doğuş Teknoloji, çevik ve güvenilir çalışma kültürüyle bilişim sektöründe ilklere imza atan şirketlerden olmaya devam ediyor.

Odağına insanı alan Doğuş Teknoloji, yaş ortalaması 33 olan 500’ün üzerinde çalışanıyla birlikte tutkuyla yeni teknolojilerin peşinden koşuyor.

DOĞUŞ TEKNOLOJİ

RELATED DİGİTAL

Related Digital, tek platform üzerinden sunduğu çok-kanallı pazarlama otomasyonuyla dünya çapından pek çok büyük markaya hizmet veren ve pazarlama teknolojilerinde önde gelen bir şirkettir.

2002 yılında bir e-posta pazarlama şirketi olarak kurulmuş olan Related Digital, çalışmalarının devamında veri odaklı pazarlama platformu olan Related Marketing Cloud’a (RMC) dönüşmüş ve çok-kanallı dijital pazarlama otomasyonu dendiği zaman Türkiye’de ilk akla gelen şirket hâline gelmiştir.

Related Marketing Cloud, danışan şirketlerinin müşteri çevrim içi ve çevrim dışı verilerini birleştirip işleyerek onlara doğru kanallardan, doğru mesajlar yoluyla ulaşılmasını sağlar. Alt markası olan ve sosyal medya otomasyonu üzerinde hizmet veren Semanticum ile küçük ve orta ölçekli işletmeler için özelleşmiş e-posta pazarlama otomasyonu euromsg express ürünü ile dört dörtlük bir dijital pazarlama teknolojisi merkezi hâline gelmiş olan Related Digital sürekli olarak hizmetlerini geliştirmeye devam ediyor.

RELATED DİGİTAL

REİDİN

Reidin, 2007 yılında kurulmuş olup gayrimenkul veri lokasyon analizi alanında hizmet verdiği ülkelerde piyasa liderleri arasında konumlanmış bir veri analitiği ve bilimi şirketidir. Odağında gelişmekte olan piyasalar bulunan Reidin Türkiye’nin yanında Birleşik Arap Emirlikleri’nde de hizmet vermektedir. İş ortakları arasında devlet kuruluşları, bankalar, sigorta şirketleri, gayrimenkul geliştiricileri ve yatırım uzmanları da bulunmaktadır.

Hem Türkiye hem de Birleşik Arap Emirlikleri için ürettiği verilere dayalı gayrimenkul fiyat endeksleri için yapay zeka algoritmalarından ve tekniklerinden yardım alarak kendi sahip olduğu zengin veri kaynaklarını partnerlerinden edindiği bilgilerle harmanlar.

Reidin’in hizmetleri sayesinde iş ortakları ve danışanları stratejik kararlarını veriye dayalı bir şekilde alabilir, bu şekilde de gelirlerini artırıp maliyetlerini düşürürken rekabette avantaj sağlarlar. Reidin, veri analitiği ve veri bilimi alanlarında geliştirdiği teknolojiler sayesinde hizmet kalitesini ve sürdürülebilirlik politikasını daha üst düzeye taşımaktadır.

REİDİN

İNVENDO

Doğuş Grubu içerisinde inovasyonu ve yaratıcı projelerin gelişimini destekleyerek çalışanların girişimcilik yeteneklerini geliştirmek amacıyla 2016 yılında Kurum İçi Girişimcilik Programı olarak başlayan InvenDO, 2017 itibariyle Doğuş Holding iştiraki olan Doğuş Yeni Girişimler ve Projeleri A.Ş. adı altında hizmet vermektedir.

Hem açık hem kapalı inovasyon kapsamında ilgili grup çalışanlarının girişimcilik projelerinin değerlendirilmesi ve fayda sağlayabilecek grup dışı yeni girişimlerle Doğuş Grubu şirketlerinin iş birliği projeleri üretmesi hedeflenmektedir. Aynı zamanda kurum içi girişimcilik kültürünü geliştirmek adına InvenDO Kurum İçi Girişimcilik Programı, çalışanlara projelerini hayata geçirme fırsatı sunmaktadır.

InvenDO Up Erken Aşama Girişim Hızlandırma Programı

InvenDO Up Erken Aşama Girişim Hızlandırma Programı; otomotiv, yeme-içme, perakende, turizm, sürdürülebilirlik ve medya teknolojileri alanlarında Doğuş Grubu firmaları ile pilot uygulama potansiyeli olan girişimler için tasarlanmış, 6 ay süren bir girişim hızlandırma programıdır.

InvenDO Up Erken Aşama Girişim Hızlandırma Programı’na seçilen girişimcilere, alanında uzman kişilerden eğitim, mentorluk, Doğuş Grubu şirketleri ile iş ve proje geliştirme fırsatları, müşteri olma, ulusal ve uluslararası geniş iş ağına erişim, yatırımcılar ile buluşma fırsatları ve nakit destekleri sunulmaktadır.

1

1