Tommy Hilfiger Doğuş Grubunun Davetlisi Olarak Türkiye'ye Geldi

ABD’li ünlü moda devi Tommy Hilfiger, Doğuş Grubu’nun davetlisi olarak Türkiye’ye geldi. Doğuş Grubu ile bu yıl içinde Miami’de The Raleigh Hotel’de ortak yatırıma imza attıklarını belirten Hilfiger, “Doğuş Grubu ile Amerika’da ortak yatırım için bir araya geldik. Doğuş Grubu benim ortağım. Ayrıca dünyanın çeşitli yerlerinde ileride ortak yatırımlar yapabiliriz” dedi.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk’in özel davetlisi olarak Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü moda tasarımcısı Tommy Hilfiger, Doğuş Grubu ile yatırımlarını artırma kararı aldı. Hilfiger, “Doğuş Grubu benim ortağım. Miami’de The Raleigh Hotel’de ortak yatırıma imza attık. Ayrıca dünyanın çeşitli yerlerinde ileride ortak yatırımlar yapacağız” açıklamasında bulundu.

Tasarımlarını Türk eşinden ilham alarak yapıyor

1969’da 150 dolar sermaye ile açtığı dükkanını 47 yılda 6,5 milyar dolarlık bir marka haline getiren Tommy Hilfiger’in eşi Deniz Hanım, Türk. Kıyafetlerini tasarlarken eşinden ilham aldığını söyleyen 65 yaşındaki Hilfiger, katılımcılara hayat felsefesini ve iş hayatında başarılı olmanın yollarını da anlattı. Hilfiger şunları söyledi: “Hayallerinizi gerçekleştirirken karşınıza çıkacak engellerin sizi durdurmasına izin vermeyin. Ne yapıyorsanız, tutkuyla yapın. Eğer tutkulu olursanız, severseniz o zaman bu iş olmaktan çıkar. Sabah uyandığınızda, mutlu olursunuz ve hayatta ilerlersiniz.”

Ünlü müzisyenleri giydirdi

Gençken rock yıldızı olmak istediğini ancak kötü bir gitarist olduğunu belirten Hilfiger, ‘Rock yıldızı olamıyorsam, rock yıldızı gibi görünmeliyim” diyerek moda sektörüne adım attığını belirtti. Hilfiger Britney Spears’tan Michael Jackson’a, Lenny Kravitz’ten Beyonce’a kadar birçok ünlü müzisyen için kıyafet tasarladı. Hilfiger, “Bunu yapmamın nedeni, markamı müzikle, müzisyenlerle ilişkilendirmekti. Tüm bu müzisyenler benim elbiselerimi giyiyordu. Sonrasında hayranları da mağazalarıma gelmeye başladı. Ve işlerime çok etkisi oldu” açıklamasında bulundu. Tommy Hilfiger, ünlü mankenlerin de yer aldığı moda şovları ile tasarımlarını tanıtıyor. Ünlü modacının son dönemdeki gözdesi ise 21 yaşındaki model Gigi Hadid. Sosyal medyada milyonlarca takipçisi olan Gigi Hadid markanın yeni yüzü oldu.

1

1