Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde (TB2L) mücadele eden Darüşşafaka & Doğuş'dan ilk kupa heyecanı…

 

İzmir'de düzenlenen 8. Arda Ural Turnuvası'nda Vestel'i 70-63 yenerek 3'te 3 yapan Darüşşafaka & Doğuş şampiyonluğa ulaştı.

Darüşşafaka & Doğuş, İzmir'deki 8. Arda Ural Turnuvası'nın son maçında Vestel'i 63-70'lik skorla yenip üçte üç yaptı ve namağlup şampiyon oldu. Vestel'in son sırada tamamladığı turnuvada ikinci sırayı ise kapanış maçında Pamukkale Üniversitesi'ni 76-69 mağlup eden Gelişim Koleji elde etti.

Pamukkale Üniversitesi'nin üçüncü olduğu turnuvanın ardından Darüşşafaka & Doğuş Baş Antrenörü Orhun Ene şu değerlendirmeyi yaptı: "İkinci Lig'in iyi ekipleriyle üç gün boyunca maç yaptık. Kazanmanın ikinci planda olduğu, hepimizin bazı şeyleri deneyip son durumumuzu gördüğümüz bir turnuva oldu. Bizim gibi, diğer ekiplerin de henüz tam anlamıyla hazır olmadıklarını gördük. Bu eksiklerimizi gidermek için rakiplerimizden daha fazla zamana ihtiyacımız var. Takviye yapmamızın şart olduğu ortaya çıktı. Turnuvada tecrübemiz ve kalitemizle üçte üç yaptık ancak bu sonuçlar, eksiklerimizi görme, bunları giderme yolunda adımlar atmamızı engellememeli. Gelişim Koleji, Vestel ve Pamukkale Üniversitesi'nin de bu yönde eksiklerini not ettiklerini düşünüyorum. Arda Ural Turnuvası, hem manevi açıdan hem de lig öncesi herkesin kendini görmesi açısından çok önemli bir sınav."

1

1