KADINLARA DOĞUŞTAN İYİ BİR GELECEK

Doğuş Grubu olarak kadınlarımızın toplumda ve ekonomide aktif bir şekilde yer almaları gerektiğine inanıyoruz. DOKU platformu işte bu amaçla oluşturuldu. Kadınlar kendi el emeklerini ekonomik güce dönüştürdü. Onlar üretmeye, biz de onları desteklemeye devam edeceğiz. Hep birlikte daha modern bir geleceğe...

DOKU

Anadolu’nun kendine has değerlerine yepyeni bir hayat vaadiyle, 2015 yılında Uçhisar ve sonrasında Didim’de faaliyete geçirdiğimiz iki projenin 2016 yılında birleşmesinden doğdu.

DOKU ile kadınlarımız, geleneksel dokularımıza yeni bir bakış açısı getirmeye ve çağdaş şehir hayatının içinde bize has geleneksel değerlere yer vermeye başladılar. El emeği göz nuru ile hazırladıkları ürünlerini, Doğuş Grubu’nun yatırımlarının bulunduğu bölgelerde üretip geniş kitlelerle buluşturma imkânına kavuşan kadınlar, kimi zaman bir yabancı turiste Anadolu’nun eşsiz tatlarını tanıtıyor, kimi zamansa geleneksel el işlerini ilmek ilmek dokuyorlar.

DOKU’da, kadınlarımız emeklerini kitlelerle buluşturmanın yanı sıra, üretim-tüketim dengesini daha bilinçli bir şekilde sağlamak, ekonomiden kültür-sanata kadar her alanda bilgili ve yenilikçi bir toplum olmak amacıyla tasarlanan “Uygulamalı Eğitim Atölyeleri”ne de katılıyorlar.

Galeri

Kadınlara Doğuş'tan İyi Bir Gelecek1

1